Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Вчені з 19 країн відправились в найбільшу в історії експедицію в Арктику

Вчені з 19 країн відправились в найбільшу в історії експедицію в Арктику

Вчені спостерігатимуть за місцевим кліматом і зміною сезонів, а зібрані дані дозволять розглянути ймовірні сценарії змін клімату

Вчені з 19 країн відправились в найбільшу в історії експедицію в Арктику
фото www.flickr.com/photos/andreas-winter

Команда вчених з 19 країн, в п'ятницю, 20 вересня, вирушила в річну експедицію по вивченню клімату Арктики.  Про це повідомляє DW.

Місія MOSAiC стане найбільшою в історії – її бюджет становить близько 140 млн євро, половину з яких виділила Німеччина. Керує MOSAiC німецький вчений Маркус Рекс.

Німецький науково-дослідний криголам Polarstern відправився в п'ятницю з норвезького міста Тромсе. Його супроводжує російське судно «Академік Федоров». Polarstern буде дрейфувати в льодах, а навколо розгорнуться моніторингові станції. Експедиція повторить маршрут норвезького мандрівника Фрітьофа Нансена на судні «Фрам» в 1893-1896 роках. Поповнювати запаси корабля і змінювати учасників експедиції буде флот з чотирьох криголамів з Росії, Китаю та Швеції, а також літаки і вертольоти.

Планування найбільшої в історії кліматичної експедиції в Арктику зайняло вісім років. Вчені спостерігатимуть за місцевим кліматом і зміною сезонів, а зібрані дані дозволять розглянути ймовірні сценарії змін клімату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті