САП скерувала до ВАСК обвинувачення щодо заволодіння 92,8 млн грн «Укрзалізниці»

САП скерувала до ВАСК обвинувачення щодо заволодіння 92,8 млн грн «Укрзалізниці»

Упродовж 2016-2017 років службові особи Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи коштами

САП скерувала до ВАСК обвинувачення щодо заволодіння 92,8 млн грн 	«Укрзалізниці»
Фото: УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерувала до Вищого антикорупційного суду (ВАСК) обвинувальний акт стосовно 6 осіб у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами ПАТ «Укрзалізниця» під час закупівлі палива у 2016-2017 роках у розмірі 98,2 млн грн. Про це повідомляє прес-служба САП.

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж 2016-2017 років службові особи Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи коштами ПАТ «Укрзалізниця» в сумі 98,2 млн грн.

Заволодіння коштами відбувалося шляхом документального оформлення безтоварних операцій з придбання мазуту флотського і дизельного пального у ТОВ «Скела Терциум». Проте фактично вказані матеріали не поставлялись ні до паромів, для потреб яких укладались договори поставки палива, ні до орендованих резервуарів.

Серед обвинувачених 4 службові особи Філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» та 2 – керівники приватних комерційних установ, які задіяні у незаконному заволодінні коштами.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

До того ж, у ході досудового розслідування встановлено, що керівник підприємства, яке отримало кошти за нібито поставлене паливо, у подальшому вчинив з ними фінансові операції з метою їх легалізації, у зв’язку з чим його дії додатково кваліфіковано за ч. 3 ст. 209 КК України.

Нагадаємо: на початку серпня НАБУ повідомило про підозру колишньому директору Трудівського кар’єроуправління державного підприємства «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» у завданні 1,2 млн грн збитків

У липні цього року НАБУ завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завдання 39,8 млн грн збитків філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» при позичанні дизельного пального у ТОВ «Вог Аеро Джет». Також у липні ДБР відкрило кримінальну справу за фактом можливого привласнення екс-главою філії АТ «Укрзалізниця» (УЗ) «Центр управління промисловістю» 7 млн ​​грн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті