Захворіло у світі
1,348,184
Померло у світі
74,816
Вилікувалось у світі
284,802
Захворіло в Україні
1462
Померло в Україні
45
Вилікувалось в Україні
28
Українська сторона офіційно відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Українська сторона офіційно відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Це є способом «реагування України на повернення РФдо сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України»

Українська сторона офіційно відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ
фото: www.flickr.com/photos/parliamentaryassembly

Делегація Верховної ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи не братиме участі в осінній сесії організації з 30 вересня по 4 жовтня. Про це у Facebook повідомила глава української делегації, нардеп фракції «Слуга народу» Єлизавета Ясько.

«Ми схвалили рішення не подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПА РЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України», йдеться у заяві.

Ясько також наголосила, що протягом часу проведення цієї частини сесії делегація ВРУ в ПАРЄ буде проводити консультації з партнерами по Асамблеї з метою винайдення спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі.

«(Делегація ВРУ в ПАРЄ – ред.) закликає ПА РЄ підтвердити обов’язковість усіх рішень та вимог, які викладені в резолюціях Асамблеї щодо засудження агресії Російської Федерації проти України, та щодо ситуації з правами людини на окупованій Росією території України, які були прийняті ПАРЄ під час неучасті Росії в роботі РЄ в останні роки», – йдеться в заяві.

Крім того, українська делегація «приєднується до заяв делегацій держав-партнерів України, що повідомили про свою неучасть у урочистостях з нагоди 70-річчя РЄ через безумовне повернення делегації РФ до ПА РЄ».

«З огляду на те, що значна частина території нашої держави залишається окупованою, а збройна агресія РФ не припиняється, вважаємо неможливою участь української делегації в урочистостях з нагоди святкування 70-річчя Ради Європи та вважаємо таке святкування не на часі», – наголошується в заяві.

Нагадаємо: до цього про Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Богдан Яременко (фракція «Слуга народу») заявив, що українська делегація не братиме участі в найближчій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). 

Між тим, нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко повідомив, що «Україна не подає новий склад делегації на найближчу сесію ПАРЄ, але від України їдуть представники старої делегації, щоб представляти інтереси нашої країни»

Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без санкцій. У відповідь на це делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ залишили зал засідань.

Російська сторона після рішення ПАРЄ заявила, що має намір «послідовно і терпляче роз’яснювати» Заходу «ситуацію з Кримом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію