Хіллар Тедер викуповує частку DUPD в Arricano, ймовірно, разом з City Mall і «Сонячною галереєю»

Хіллар Тедер викуповує частку DUPD в Arricano, ймовірно, разом з City Mall і «Сонячною галереєю»

АМКУ вже дав дозвіл на їх покупку

Хіллар Тедер викуповує частку DUPD в Arricano, ймовірно, разом з City Mall і «Сонячною галереєю»
фото www.facebook.com/ArricanoGroup

Фонд Dragon – Ukrainian Properties&Development Plc (DUPD; створена ІК Dragon Capital) продає свою частку в девелоперської компанії Arricano Real Estate іншому акціонерові – бенефіціару Хіллару Тедеру. Про це повідомляє Retailers із посиланням на власні джерела.

«Угода вже завершена. Її умови припускають оплату кешем плюс двома торговими центрами – City Mall і «Сонячна галерея», – уточнив співрозмовник видання.

Інше джерело, близьке до однієї зі сторін угоди розповіло, що умови угоди можуть бути іншими. Високопоставлене джерело близьке до Dragon Capital розповів, що інвестиційна компанія купує ТРЦ City Mall і ТРЦ «Сонячна галерея» у Arricano Real Estate. На початку серпня в Arricano заявили, що ведуть переговори про продаж цих двох ТРЦ. Одним з претендентів називався Dragon Capital. Вже 13 вересня Антимонопольний комітет видав дозвіл інвестиційної компанії на покупку торгових центрів.

У прес-службі Arricano Real Estate Plc відповіли на запит Retailers.

«Поки не можемо коментувати те, що ще не опубліковано в біржових повідомленнях (акції компанії котируються на альтернативному майданчику LSE – ред.)», йдеться у повідомленні.

Співвласник ІК Dragon Capital Томаш Фіала відмовився від коментарів.

Про бажання продати частку в Arricano в фонді DUPD заявляли в кінці травня цього року. На той момент пакет акцій, яким володів фонд, становив 12,51%.

«У той же час ми будемо шукати можливості для продажу нашої частки в Arricano, оскільки сектор роздрібної торгівлі продовжує поліпшуватися», – говорилося в звіті DUPD розміщеному на Лондонській фондівські біржі (LSE).

Одним з досягнень за підсумками 2018 року фонд вказав отримання $ 4,1 млн прибутку від зростання вартості частки в Arricano. Мабуть, це єдиний ліквідний актив в портфелі DUPD.

Нагадаємо, в 2010 році DUPD придбав 35% акцій Arricano за $30 млн. Умови угоди також припускали можливість інвестування фондом в капітал ще до $30 млн. Після цього частка фонду поступово розмивали за угодою сторін.

Хіллар Тедер опосередковано володіє 55,04% акцій в Arricano. Його старший син Рауно Тедер володіє 15,82% акціями. На початку липня цього року Хіллар Тедер відновив своє право голосу в Arricano. В результаті на щорічних загальних зборах компанії було прийнято рішення не продовжувати договір з СЕО Arricano Михайлом Меркуловим. З 8 вересня в.о. СЕО є Анна Чуботіна, яка до цього очолювала департамент оренди торгових площ компанії.

Arricano Real Estate Plc до останнього часу володіла п'ятьма торговими центрами в Україні загальною площею 147 300 кв м: «РайON» і «Проспект» в Києві, «Сонячна галерея» (орендна площa 24 500 кв м) в Кривому Розі, City Mall (35 600 кв м) в Запоріжжі. Їй також належить 50% -1 акція в столичному в ТРЦ Sky Mall. У 2018 році чистий прибуток девелопера склав $ 38,1 млн (+ 47,6% до 2017 року).

Цього року, з січня по липень включно Arricano Real Estate PLC залучив сумарно $40 млн кредитних коштів у Ощадбанку, ЄБРР, ТАСкомбанк і Райффайзен Банк Аваль. Гроші видані під іпотеку ТЦ City Mall, «Сонячна Галерея» і запорукою акцій керуючої компанії об'єкта, ТРЦ «Проспект» і акції компанії, що управляє.

Експерти не змогли оцінити вартість 12,51% акцій належать DUPD. Вони підрахували приблизну вартість ТРЦ «Сонячна галерея» і City Mall, які набуває Dragon Capital.

«Ціна першого об'єкта може знаходиться в діапазоні $36-40 млн, а другого $58-63 млн», – підрахував топ-менеджер однієї з девелоперських компаній.

Розрахунок проводився виходячи із загальної площі об'єктів, ставки капіталізації 12,5-13,5%, а також середньої ставки оренди для «Сонячної галереї» в $ 20 / кв.м. і для City Mall в $ 22 / кв.м.

Arricano планував направити гроші виручені від продажу цих двох торгових центрів на розвиток портфеля і посилення позиції компанії. Відзначимо, девелопер вже кілька років поспіль переносить початок будівництва ТРЦ Lukianivka Mall в Києві. Правда, в кінці квітня на АМЕ LSE девелопер заявив, що центр площею 50 000 кв.м. буде введений в експлуатацію в 2020 році. Але вже через кілька днів, на початку травня, в Arricano уточнили, що відкриття переноситься ще на рік.

Більше про конфлікт навколо одного з найскандальніших ТРЦ Києва – Sky Mall  можна дізнатись із матеріалу Mind «Третя спроба: Хіллар Тедер може отримаьи контроль над ТРЦ Києва – Sky Mall»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті