Третя спроба: Хіллар Тедер може отримати контроль над ТРЦ Sky Mall

Третя спроба: Хіллар Тедер може отримати контроль над ТРЦ Sky Mall

Андрій Адамовський і Хіллар Тедер домовилися про передачу ТРЦ Sky Mall Тедеру. Сума операції може скласти близько 70 млн євро

Цей матеріал також доступний російською
Третя спроба: Хіллар Тедер може отримати контроль над ТРЦ Sky Mall
Фото: rau.ua

Конфлікт навколо одного з найскандальніших ТРЦ Києва – Sky Mall може завершитися укладанням мирової угоди. «Андрій Адамовський і Хіллар Тедер домовилися про те, що ТРЦ повністю перейде у власність Тедера. Договір ще не підписано, оскільки сторони шукають механізми для оформлення угоди», – розповіли Mind два інвестбанкіра і керівник девелоперської компанії. За словами останнього, сума операції складе близько 70 млн євро.

З чого почався конфлікт навколо Sky Mall?

Андрій Адамовський і Хіллар Тедер стали бізнес-партнерами при будівництві одного з найбільших у Києві ТРЦ – Sky Mall. Спочатку вони були співінвесторами, а потім – співвласниками. Компанія Stockman Андрія Адамовського виділила на будівництво ТРЦ $40 млн. Натомість вона отримала від Arricano Тедера 50% + 1 акцію в кіпрській офшорній компанії Assofit Holdings Limited – власника компанії «Призма Бета», якій належав Sky Mall.

У 2010 році бізнесмени уклали договір, згідно з яким у Тедера був опціон на викуп акцій Адамовського. Але Тедер залучив у партнери інвестиційну компанію Томаша Фіали Dragon Capital (володіє 35% акцій компанії Arricano), і умови цієї угоди були оприлюднені. На цій підставі Адамовський визнав дію опціону незаконною і взяв ТРЦ під свій контроль. Пізніше власником ТРЦ став одеський банк «Південний».

У 2016 році Лондонський міжнародний арбітражний суд зобов'язав повернути ТРЦ Sky Mall компанії Arricano Real Estate Plc. У вердикті йшлося про те, що всі акції компанії Assofit Holdings Limited повинні були безкоштовно перейти від Stockman Interhold S. A. Андрія Адамовського у власність Arricano Real Estate Plc Хіллара Тедера до 5 червня 2016 року.

Але рішення суду не було виконане. «Хіллар Тедер і Андрій Адамовський зустрічалися щонайменше два рази і намагалися врегулювати конфлікт. Але наскільки мені відомо, довго не могли домовитися щодо ціни», – розповів Mind один з інвестиційних банкірів, який побажав зберегти анонімність.

Через рік керівництво банку «Південний» оголосило про намір продати ТРЦ, а Arricano заявила про готовність придбати торговий центр. Тоді ж Хіллар Тедер сказав, що оцінює Sky Mall у $150–200 млн. За його даними, прибуток від роботи ТРЦ коливався від $17 млн ​​до $25–27 млн ​​на рік. Тедер і його партнер Томаш Фіала не отримували жодних  дивідендів. Фіала оцінив свої збитки через Sky Mall приблизно в $30 млн.

Коли чекати на угоду?

Продаж повинен врегулювати давній конфлікт. Інвестбанкір каже, що сума операції складе близько 70 млн євро. Договір між сторонами поки не підписано – наразі юристи вивчають механізми, які дозволять передати ТРЦ у власність Arricano. За словами співрозмовників Mind, угоду планують закрити до кінця року.

У прес-службі Dragon Capital від коментарів відмовилися. У Arricano підкреслили, що зараз ніяких домовленостей сторін немає. «З якоїсь причини чутки на цю тему активізувалися саме останнім часом, особливо в березні 2019 року. А не в січні 2018, коли Високий суд правосуддя Лондона (High Court of Justice in London) прийняв рішення в тривалій суперечці та закрив усі можливості для опонента Arricano в справі ТРЦ Sky Mall, відхиливши його прохання оскаржувати судові рішення у Англії з цього питання. І не в травні-червні 2016-го, коли Лондонський міжнародний суд виніс рішення, що всі акції мають бути передані у власність компанії Arricano не пізніше 5 червня 2016 року за $0 у рахунок завданих компанії збитків», – відповіла прес-служба компанії Arricano на запит Mind.

Що буде з ТРЦ?

Sky Mall – один з кращих торгових центрів на сьогоднішній день: грамотно спроектований, з правильною концепцією і якісним teanant-mix («мікс» орендарів. – Mind), вважає керуючий директор Colliers International (Україна) Олександр Носаченко. «По сусідству з функціонуючою будівлею об'єкта розташована земельна ділянка для будівництва нової черги ТРЦ Sky Mall. Таке розширення необхідне, враховуючи майбутню конкуренцію, зокрема з Blockbuster Mall. Упевнений, що торговий центр зможе поповнити свій пул орендарів якісними операторами на додаткові 20 000–30 000 кв. м приміщень», – говорить він.

Друга черга Blockbuster Mall, за словами голови наглядової ради компанії «Мандарин плаза» (управляє проектами девелопера Вагіфа Алієва. – Mind) Олександра Черницького, відкриється наприкінці квітня. Загальна площа GBA нового ТРЦ складе 245 000 кв. м, орендна плаща – 157 000 кв. м проти загальної площі Sky Mall 88 000 кв. м (орендна 63 000 кв. м).

Втім, директор ТРЦ Sky Mall Юлія Ванченко запевняє, що конкуренції не боїться. «Sky Mall заповнений на 100%, у нас є лист очікування орендарів на півроку вперед», – підкреслює вона. За словами Ванченко, багато орендарів минулого року провели ремонти і поліпшили свої магазини, що приваблює покупців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті