Брюссель розкрив суму наданої Україні допомоги у відповідь на обвинувачення Трампа

Брюссель розкрив суму наданої Україні допомоги у відповідь на обвинувачення Трампа

В ЄС нагадали, що з 2014 Києву було перераховано понад 15 млрд євро

Брюссель розкрив суму наданої Україні допомоги у відповідь на обвинувачення Трампа
фото www.flickr.com/photos/81803357@N08/34934600960

У Брюсселі відреагували на слова президента США Дональда Трампа, який під час своєї розмови з українським лідером Володимиром Зеленським 25 липня заявив, що «європейські країни ... повинні допомагати» Києву «більш активно, ніж вони це роблять» зараз. Представник зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич у відповідь назвала підтримку з боку Євросоюзу «безпрецедентною». Про це повідомляє DW.

«Підтримка ЄС Україні за минулі п'ять років була безпрецедентною і послідовною», – підкреслила вона.

Як випливає з оприлюдненої 24 вересня фактологічної довідки, «з 2014 року ЄС і європейські фінансові інститути направили понад 15 млрд євро у вигляді грантів і позик для підтримки процесу реформ з чіткими умовами для подальшого прогресу».

Косьянчич додала, що ЄС встановив свій рівень фінансової підтримки і тісно взаємодіяв з США та іншими партнерами «для захисту територіальної цілісності, суверенітету і незалежності» України. Представник зовнішньополітичної служби зазначила, що мова йде не тільки про «істотну фінансову і технічну» допомогу, але також і про «конкретні і скоординовані обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та Севастополя, російську агресію на сході України і незаконне привласнення українських держкоштів».

Нагадаємо: у бесіді із Зеленським Трамп раніше висловив думку, що канцлер ФРН Ангела Меркель говорить про Україну, але «нічого не робить».

Між тим, в Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) вказали, що Німеччина з початку конфлікту на сході України надала цій країні фінансову допомогу майже на 1,4 млрд євро. Берлін виділяв гроші на програми співпраці з Києвом, давав кредити і направляв в Україну гуманітарну допомогу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло