«Нафтогаз» запустив «Газовий запас» для ОСББ з власними котельнями

«Нафтогаз» запустив «Газовий запас» для ОСББ з власними котельнями

Використовувати такий газ ОСББ зможуть з 1 листопада 2019 року по 31 березня 2020 року

«Нафтогаз» запустив «Газовий запас» для ОСББ з власними котельнями
фото utg.ua\

НАК «Нафтогаз України» запустив програму «Газовий запас» для організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з власними котельнями та для інших виробників теплової енергії. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«Відтепер купити газ на зиму за фіксованою ціною можуть ОСББ з власними котельнями та інші тепловиробники. Це дозволить їм нівелювати очікуване ринком зростання цін на газ та захистити своїх клієнтів, які мешкають у багатоквартирних будинках, від підняття тарифів на тепло», – сказав керівник інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу» Андрій Фаворов.

За його словами, скористатися пропозицією зможуть тепловиробники, які не мають боргів за спожитий газ.

Для цього їм необхідно звернутися в «Нафтогаз», підписати угоду та здійснити 100% передоплату газу до 18 жовтня 2019 року.

«Нафтогаз» пропонує ОСББ придбати газ, за фіксованою літньою ціною 6 145,31 грн з ПДВ за 1000 куб. м (без урахування вартості розподілу газу). Використовувати такий газ ОСББ зможуть в період з 1 листопада 2019 року до 31 березня 2020 року.

У прес-службі компанії повідомили, що на закупівлю газу у «Нафтогазу» на регульованих умовах, встановлених державою (ПСО) має право кожен виробник тепла. Ціна за договором ПСО змінюється слідом за ринковою ціною газу.

У «Нафтогазі» переконані, що користуючись «Газовим запасом» ОСББ зможуть захиститися від ризику зимового підвищення цін, але «якщо ринкова ціна газу, навпаки, впаде, – споживач також зберігає можливість скористатися найнижчою ціною: для цього необхідно перейти на використання газу за стандартним договором ПСО, а «Газовий запас» – зберегти на наступні місяці. При цьому обсяги, використані за договором ПСО, треба буде оплачувати окремо», – зазначає прес-служба «Нафтогазу».

Якщо протягом періоду постачання газу в межах пропозиції «Газовий запас» (з 1 листопада 2019 року до 31 березня 2020 року) клієнт не використає весь передплачений обсяг, – залишок коштів повернеться на рахунок клієнта.

Споживачі, які підпишуть стандартний договір ПСО і передплатять певні обсяги в межах «Газового запасу», зможуть самостійно обирати, на умовах якого з двох договорів вони будуть отримувати газ. Щоб перейти з одного договору на інший, згідно із законодавством, необхідно подати «Нафтогазу» заявку за 5 днів до початку місяця споживання. «При цьому варто пам’ятати, що ціна газу за ПСО стає відомою лише у місяць споживання, а не до його початку. Тенденцію зміни ціни на ринку можна відслідковувати за такими індикаторами, як, наприклад, результати торгів на Українській енергетичній біржі.

Враховуючи ці особливості, «Нафтогаз» рекомендує клієнтам зважено підійти до визначення передплачених обсягів в межах «Газового запасу», – також зазначається в повідомленні прес-служби компанії.

Раніше, як писав Mind, Антимонопольний комітет (АМКУ) виявив що інформація на сайті НАК «Нафтогаз України» щодо продукту «Газовий запас», не містить повних та точних умов додаткової угоди, яку має підписати споживач і рекомендує компанії припинити поширення неповної та неточної інформації, оскільки це порушує закон «Про захист від недобросовісної конкуренції». 

11 вересня 2019 року Mind повідомляв, що більше 13 000 родин закупили газ в «Нафтогазу» за літньою ціною за програмою акції «Газовий запас». Тоді споживачами було закуплено понад 15,6 млн куб. м газу.

Як писав Mind 5 вересня, До програми «Газовий запас» за першу декаду роботи приєднались 7320 родин. На той час було закуплено майже 4,5 млн куб м газу.

Нагадаємо, 21 серпня 2019 року група «Нафтогаз» запустила новий продукт для побутових споживачів «Газовий запас» в рамках акції #ТвояEнергонезалежність. Побутові споживачі можуть придбати газ у вересні за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло