Інформатор: Білий дім намагався приховати телефонну розмову Трампа і Зеленського

Інформатор: Білий дім намагався приховати телефонну розмову Трампа і Зеленського

Чиновники зрозуміли серйозність того, що було сказано в ході телефонної розмови

Інформатор: Білий дім намагався приховати телефонну розмову Трампа і Зеленського
фото Офіційний сайт Президента України

Чиновники Білого дому намагалися обмежити доступ до розшифровки дзвінка між президентом США Дональдом Трампом і лідером України Володимиром Зеленським, йдеться в заяві інформатора, співробітника розвідки. Про це пише AFP.

Саме ця заява і стала приводом для розслідування щодо імпічменту президента Трампа, яка надає суттєву інформацію Комітету для подальшої роботи з іншими свідками та документами.

У ході розмови із Зеленським президент США звернувся до нього з проханням надати допомогу в розслідуванні проти суперника на виборах 2020 року, повідомив інформатор у скарзі, опублікованій в четвер.

«Я отримав інформацію від кількох урядовців США про те, що президент Сполучених Штатів використовує свої повноваження, щоб вимагати втручання з боку іноземної держави на виборах в США в 2020 році», – заявив інформатор.

За його словами, чиновники Білого дому висловили тривогу з приводу серйозності розмови Трампа зі своїм українським колегою, і що вони повідомили інформатору, що, ймовірно, «стали свідками того, як президент зловживав своєю посадою заради особистої вигоди».

«У наступні дні після телефонного дзвінка я дізнався від кількох посадовців США, що високопоставлені чиновники Білого дому намагалися заблокувати і видалити всі записи цієї телефонної розмови», – сказав інформатор.

«Ці дії підкреслюють, що чиновники Білого дому зрозуміли серйозність того, що було сказано в ході телефонної розмови», – сказав співробітник розвідки.

Нагадаємо, у стенограмі телефонного дзвінка, опублікованій Білим домом у середу, Трамп неодноразово просив українського президента допомогти в розслідуванні проти кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена і його сина Хантера Байдена.

Очолювана демократами Палата представників почала розслідування щодо імпічменту, щоб усунути Трампа з посади за зловживання владою.

Автор скарги погодився свідчити перед Конгресом. Зустріч може відбутися за умови, якщо в.о. директора Національної розвідки Джозеф Магуайєр (ставленик Трампа) дозволить юридичному раднику інформатора отримати відповідний ступінь допуску до секретної інформації.

Нагадаємо, під тиском демократів Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло