НБУ оскаржить скасування штрафу для «дочки» російського Сбербанку на майже 95 млн

НБУ оскаржить скасування штрафу для «дочки» російського Сбербанку на майже 95 млн

Минулого року банк оштрафували за повторне вчинення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу

НБУ оскаржить скасування штрафу для «дочки» російського Сбербанку на майже 95 млн
фото www.flickr.com/photos/93782101@N03/8530607083

Національний банк України планує оскаржити в апеляційному порядку рішення Окружного адміністративного суду Києва, який у вересні 2019 року скасував рішення НБУ про застосування до Сбербанку (Київ), «дочці» однойменного російського держбанку, заходів впливу у вигляді накладення штрафу на суму 94,737 млн ​​грн за ризикову діяльність в сфері фінансового моніторингу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, в грудні 2018 року НБУ оштрафував Сбербанк на 94,737 млн ​​грн за період 2015-2017 років за повторне вчинення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу. Підставами для таких рішень стало встановлення НБУ факту вчинення цим банком ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу, а також незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; неналежне виявлення і вивчення суспільних діячів; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу; порушення порядку зупинення фінансових операцій.

Сбербанк(раніше – дочірній банк «Сбєрбанка России») заснований в 2001 році. Його єдиним власником є ​​«Сбєрбанк» (РФ).

Згідно з даними НБУ, станом на 1 липня 2019 року Сбербанк з загальними активами 63,038 млрд грн займав 7 місце серед 76 банків. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло