НКЦПФР отримала від USAID програмний комплекс для формування фінансових звітів

НКЦПФР отримала від USAID програмний комплекс для формування фінансових звітів

Близько 5000 українських компаній подаватимуть фінансові звіти через «єдине вікно» з 2020 року

НКЦПФР отримала від USAID програмний комплекс для формування фінансових звітів
Фото: офіційний сайт НКЦПФР

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, необхідний для функціонування Системи фінансової звітності (СФЗ), сучасний програмний комплекс VIZOR Software вартістю $524 759. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Зазначається, що комплекс буде використовуватись підприємствами для подання фінансової звітності, а фінансовими регуляторами – для більш ефективного нагляду за ринками.

Фактично СФЗ виступатиме «єдиним вікном» для подання фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес згідно закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», згідно з яким до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес, відносяться близько 5000 українських компаній. Усі вони починаючи з 2020 року зобов’язані будуть складати фінансову звітність та подавати її регуляторам в єдиному електронному форматі іXBRL.

«XBRL є широко поширеним в світі міжнародним стандартом подання в електронному вигляді ділової інформації, зокрема фінансової звітності за МСФЗ. Стандарт XBRL забезпечує опрацювання великих обсягів якісних та кількісних показників і використовується багатьма фінансовими регуляторами в світі для якісного нагляду за фінансовими ринками», – зазначається в повідомленні прес-служби НКЦПФР.

Програмне забезпечення VIZOR Software використовується в 31 юрисдикції по всьому світу, в тому числі Банком Англії та Австралійською комісією з пруденційного нагляду, Банком Албанії та Комісією з нагляду за фінансовим ринком Албанії.

«Початок роботи «єдиного вікна» подання фінансової звітності для всіх суб’єктів фінансового сектору знакова подія, яка розширить перспективи для розвитку економіки. Нова система підвищить якість підготовки фінансової звітності компаній, а регуляторам полегшить процес обробки цієї інформації, дозволить завчасно виявляти ризики і реагувати на них. Хоча звітність буде накопичуватися на базі НКЦПФР, але доступ до неї буде у всіх регуляторів, які здійснюють нагляд за компанією. Можливості щодо аналізу інформації в цьому форматі безмежні», – цитує слова голови НКЦПФР Тимура Хромаєва  прес-служба.

Варто додати, що СФЗ запущено в дослідну експлуатацію на базі Центру збору фінансової звітності. Операційне управління Центром здійснює НКЦПФР, а користуються системою всі фінансові регулятори – Національний банк України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, – а також Міністерство фінансів України та Державна служба статистики.

Раніше, як писав Mind, USAID запустило 2 проекти на сході України на майже $120 млн. У Маріуполі відкрито перший на Донеччині Центр надання адміністративних послуг та збільшено бюджет розвитку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло