США ввели санкції проти компаній, пов’язаних з другом Путіна
В США вважають, що Пригожин та його проекти могли вплинути на вибори 2018 року

Мінфін США 30 вересня оголосив про розширення санкцій щодо російського бізнесмена Євгена Пригожина і пов'язаних з ним компаній. Під санкції потрапило і майно бізнесмена. Зокрема, три літаки і яхта St. Vitamin («Святий Вітамін»). Ними Пригожин, за даними відомства, володіє через офшорні компанії. Під санкції також потрапили росіяни Денис Кузьмін і Ігор Нестеров, пов'язані з Агентством інтернет-досліджень Пригожина, відомому як «фабрика тролів».
Причина санкцій – в спробі вплинути на американські вибори в конгрес в 2018 році, уточнює Мінфін США, передає Коммерсант.
У відомстві стверджують, що Пригожин використовує підставні компанії для управління «розкішною приватною власністю». Beratex Group пов'язують з приватним літаком M-VITO (зараз RA-02791) і яхтою St. Vitamin, де відпочивала сім'я бізнесмена. Ще один літак VP-CSP зареєстрований на Linburg Industries, а Autolex Transport називають власником літака M-SAAN, власність також пов'язують з Пригожиним. Щодо всіх об'єктів введено санкції.
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що країна продовжить вводити санкції проти осіб, які намагаються втрутитися в демократичні процеси в США. Всі, хто буде взаємодіяти з внесеними до списку санкцій людьми, компаніями та об'єктами, також потраплять під санкції, додав він.
«Уряд США буде продовжувати працювати над тим, щоб Пригожин і йому подібні не могли ховатися від обмежень і жити комфортно, поки вони здійснюють дестабілізуючу діяльність щодо США, їх союзників і партнерів», – сказав Помпео.
Раніше Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, п'яти суден і однієї російської компанії через підозри в поставках нафти у Сирію.
Нагадаємо, 15 березня 2018 року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти обвинувачених у втручанні в американські вибори 2016 року, зокрема проти «Агентства інтернет-досліджень», відомого як «фабрика тролів».
До списку були внесені прізвища 19 фізичних осіб, більшість з яких фігурували у звіті спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].