Рада змінила Митний кодекс щодо функціонування авторизованих економічних операторів

Рада змінила Митний кодекс щодо функціонування авторизованих економічних операторів

Він дозволить українським підприємствам отримати конкурентні переваги на ринку ЄС і, зокрема, спрощено проходити митні процедури

Рада змінила Митний кодекс щодо  функціонування авторизованих економічних операторів
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» (№1048). За таке рішення проголосували 270 народних депутатів, проти – 6, утримались – 46, не голосували – 75 парламентарів, передає кореспондент Mind.

«ей закон надає можливість юридичним особам, які відповідають критеріям, які визначені в законі отримати спрощення митних формальностей.

«Це дозволить українським підприємствам отримати конкурентні переваги  на ринку ЄС, передусім, і спрощено проходити митні процедури», – повідомив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

В пояснювальній записці до закону заначається, що відповідно до статті 84 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони українське митне законодавство має поступово наближуватися до митного законодавства ЄС на основі принципу найкращих зусиль, при цьому, одним із етапів адаптації є запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (далі – АЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС.

Інститут АЕО було запроваджено Всесвітньою митною організацією у 2005 і наявність статусу АЕО підтверджує найвищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, дає можливість застосовувати найбільший перелік спеціальних спрощень та користуватися перевагами під час здійснення митних формальностей щодо товарів, які переміщуються такими підприємствами.

Цим законом запроваджується дієвий механізм інституту АЕО аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою їх подальшого взаємного визнання, що передбачено статтею 80 Угоди та є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

«Визнання статусу національних АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках», – вважають автори закону.

Нагадаємо, як писав Mind, раніше ВР ухвалила закон щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції(1029), який передбачає перезапуск роботи НАЗК та припинення державного фінансування малих партій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті