Британія пом'якшила санкції проти Росії заради спільних польотів на Марс

Британія пом'якшила санкції проти Росії заради спільних польотів на Марс

Тепер в Росію дозволяється імпорт речовин, призначених для запуску чи випробувань літальних апаратів

Британія пом'якшила санкції проти Росії заради спільних польотів на Марс
https://3dnews.ru

Влада Великобританії внесли в закон про експорт, який стосується санкцій проти Росії, поправки, що дозволяють здійснювати деякі види діяльності, «необхідні для проведення певних польотів у рамках місії «ЕкзоМарс-2020», передає RNS.

Зокрема, в «Закон про експорт (санкції щодо Росії, Криму і Севастополя)» внесена поправка в розділ, що стосується товарів і технологій, які входять у Загальний військовий список Євросоюзу. Тепер імпорт в Росію «деяких речовин, призначених для використання в певних пускових пристроях або для заправки певних супутників, або ж для проведення певних випробувань і польотів в рамках місії «ЕкзоМарс-2020», може бути здійснений за умови попереднього узгодження відповідно до статті постанови про санкції щодо Росії.

Такі заходи прийняті для внесення поправок, «які дозволяють певні види діяльності, необхідні для проведення певних польотів» в рамках програми з дослідження Марса.

Крім того, поправки були зроблені «з метою оновити формулювання, що пояснюють відповідні приписи ЄС таким чином, щоб ці формулювання набули  гнучкості».

Євросоюз ще в 2017 році вивів з-під санкцій проти Росії ракетне паливо для «ЕкзоМарс-2020».

Тим часом, в серпні терміни запуску російсько-європейської місії «ЕкзоМарс-2020» були перенесені після аварії при випробуваннях в Швеції парашутної системи.

У 2018 році в Росії було створено макет десантного модуля для міжнародної місії з дослідження Марса «ЕкзоМарс-2020». У березні 2019 року NASA провело випробування марсохода, який відправиться на Червону планету в 2020 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло