В США може збанкрутувати найбільша вугільна компанія

В США може збанкрутувати найбільша вугільна компанія

Частка вугілля в виробництві електроенергії в США, яка колись перевищувала 50%, тепер становить менше 25%

В США може збанкрутувати найбільша вугільна компанія
фото Shutterstock

Найбільша приватна вугільна компанія США Murray Energy Corp. опинилася на межі дефолту, пише Bloomberg, на яке посилається vestifinance.

Компанія не змогла здійснити кілька платежів кредиторам цього тижня. Кредитори погодилися не подавати позов до 14 жовтня, що дає Murray деякий час, щоб спробувати зміцнити баланс.

Для Murray Energy, як і для інших американських вугільних компаній, настали складні часи, оскільки дешевий природний газ і відновлювані джерела енергії скорочують частку вугілля в енергобалансі.

Щонайменше чотири вугільні компанії, включаючи Cloud Peak Energy і Blackjewel, збанкрутували в цьому році.

У вівторок ще одна американська вугільна компанія Foresight Energy LP не змогла провести власну виплату за відсотками, скориставшись 30-денним пільговим періодом для оцінки варіантів. Murray і Foresight нерозривно пов'язані: Murray належить контрольний пакет акцій Foresight, яка не отримувала річного прибутку з 2014 року.

Частка вугілля в виробництві електроенергії в США, яка колись перевищувала 50%, тепер становить менше 25%.

У квітні цього року використання відновлюваних джерел для вироблення електроенергії в США вперше перевищило використання вугілля, зокрема, 23% надійшло від альтернативної енергетики, від вугілля – 20%, за даними Міненерго США.

Потенційний дефолт Murray настає більш як через рік після того, як зусилля адміністрації президента Трампа щодо надання субсидій атомним і вугільним електростанціям зазнали невдачі.

У 2018 році Федеральна комісія з регулювання енергетики відхилила прохання міністра енергетики Ріка Перрі про надання субсидій електростанціям, які працюють на вугіллі та атомній енергетиці.

Нагадаємо, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг вкладе півмільярда доларів, щоб закрити всі вугільні електростанції у США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло