Захворіло у світі
11,516,782
Померло у світі
535,453
Вилікувалось у світі
6,223,819
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
У Єврокомісії розповіли, як видаватимуть закордонні паспорти жителям Донбасу

У Єврокомісії розповіли, як видаватимуть закордонні паспорти жителям Донбасу

Видано набір критеріїв, які «можуть служити основою для політики невизнання»

У Єврокомісії розповіли, як видаватимуть закордонні паспорти жителям Донбасу
фото Shutterstock

Єврокомісія і Європейська служба зовнішніх зв'язків направили країнам-членам ЄС і країнам Шенгенської зони, що не входять у ЄС, керівництво щодо обробки заяв на отримання віз, поданих жителями Донбасу. В керівництві, зокрема, містяться критерії з виявлення виданих жителям ОРДЛО російських паспортів, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

При цьому наголошується, що жителі окупованої частини Донбасу можуть звертатися за візами для поїздок в країни-члени Євросоюзу тільки в консульства ЄС на території України.

«Відповідно до візового кодексу ЄС, заявники на отримання шенгенської візи, які на законних підставах проживають у непідконтрольних Україні районах Донецької і Луганської областей, повинні подати заяву на отримання візи в консульства держав – членів ЄС в Україні, незалежно від проїзного документа, який у них є», – йдеться в заяві ЄК.

При цьому наголошується, що російські паспорти даних громадян, виданих за указом Путіна, можуть бути визнані недійсними.

«Керівництво підготовлене відповідно до висновків Європейської Ради від 20 червня 2019 року і згідно з проханнями держав-членів надати рекомендації щодо ідентифікації та невизнання паспортів, виданих відповідно до указу президента Російської Федерації від 24 квітня», – йдеться в заяві Єврокомісії. Список критеріїв не опубліковано.

Нагадаємо, 24 квітня Путін підписав указ про спрощене отримання російського громадянства жителями т.зв. «ДНР/ЛНР». 1 травня Путін ще одним указом надав право отримання російського громадянства в спрощеному порядку для ширших категорій громадян України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті