Суд заборонив АМКУ штрафувати основних виробників тютюну

Суд заборонив АМКУ штрафувати основних виробників тютюну

Окружний адмінсуд столиці заборонив Антимонопольному комітет штрафувати тютюновий картель поки справу не розглянуть по-суті

Суд заборонив АМКУ штрафувати основних виробників тютюну
фото Shutterstock

Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення щодо забезпечення позову ТОВ «Тедіс Україна» й заборонив Антимонопольному комітету (АМКУ) накладати штрафи на це підприємство й ще чотирьох виробників цигарок в Україні до винесення остаточного рішення суду. Про це повідомила державна вповноважена АМКУ Агія Загребельська на своїй сторінці у Facebook.

Вповноважена АМКУ вважає, що суд навмисно перешкоджає діяльності антимонопольного органу.

«Це не є нормою для розвиненої правової держави, адже подібне блокування розслідування за рахунок просто подання позову, перетворює конкурентне відомство на дефектний орган, не здатний захистити конкуренцію та припиняти антимонопольні зловживання» – пише вона Загребельська.

Також вона наголосила на тому, що подібна схема була застосована й у справі «Укрнафти», коли одні з відповідачів також домоглись отримання такої ухвали.

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет звинувачує чотирьох найбільших виробників цигарок та ТОВ «Тедіс Україна» в змові з метою недопущення на ринок первинної реалізації цигарок будь-якої компанії крім «Тедіс Україна». За наслідком такої змови, за версією АМКУ, ТОВ «Тедіс Україна» здобув та зберіг своє монопольне становище.

Раніше повідомлялось, що Кабмін скасував ліцензування при імпорті та експорті тютюну та алкоголю.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло