Парламент змінив закон «Про військовий обов'язок і військову службу»
Згідно з ним дезертири та ті військові, що добровільно здалися в полон, вважаються такими, що не входять до ЗСУ

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон Про внесення змін до закону «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служб» (№1227). Це рішення підтримали – 287 депутатів, проти проголосували – 0, утримались – 6, не голосував – 91 парламентар, передає кореспондент Mind.
Закон передбачає визнання військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби, дезертирували зі Збройних Сил України та інших військових формувань або добровільно здалися в полон, такими, що не входять до чисельності ЗСУ.
Він зберігає статус військовослужбовців за особами, які самовільно залишили військову частини або місця служби, дезертирували зі Збройних Сил України та інших військових формувань або добровільно здалися в полон, на період здійснення кримінальних проваджень в органах досудового розслідування та судах.
При тому він передбачає призупинення виплати таким особам грошового та видачі інших видів забезпечення, а також непоширення на них соціальних гарантій, установлених законодавством для військовослужбовців.;
Також закон передбачає: продовження в разі винесення судом виправдувального вироку таким військовослужбовцям військової служби, поновити їм усі види забезпечення та відповідні гарантії соціального захисту; вжити заходів щодо збереження льотного складу авіації Збройних Сил України; усунути порушення та недоліки, виявлені Рахунковою палатою України за результатами аудиту використання бюджетних коштів на підготовку кадрів для Збройних Сил України (в частині передбачення відшкодування коштів курсантами в разі дострокового розірвання контракту через систематичне невиконання умов контракту і академічну неуспішність).
Закон також передбачає здійснення перевірку на наявність стосовно призовників відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, для усунення ускладнень у роботі призовних комісій, забезпечити їх об’єктивними даними щодо призовників та зменшити випадки ухиляння громадянами від призову на строкову військову службу.
Також ухвалення цього закону передбачає приведення положень закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у відповідність із раніше прийнятими законами України.
Нагадаємо, як писав Mind, 2 жовтня 2019 року Верховна Рада змінила законодавство щодо застосування бойової техніки та зброї в особливий період. За ухвалення відповідного закону проголосували 307 депутатів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].