Засновники виробника електронних сигарет Juul втратили статус мільярдерів

Засновники виробника електронних сигарет Juul втратили статус мільярдерів

Ринок електронних сигарет погрожує обрушитися в зв’язку з розслідуванням захворювань

Засновники виробника електронних сигарет Juul втратили статус мільярдерів
AP Photo/Craig Mitchelldyer

Вартість одного з  найбільших виробників електронних сигарет Juul зменшилася з $38 млрд до $24 млрд. Причиною стало те, що головний інвестор компанії хедж-фонд Darsana Capital Partners списав понад третину своїх інвестицій в Juul, зменшивши таким чином оцінку її вартості, пише Forbes.

Після цього засновники Адам Боуен і Джеймс Монсіз, яким належить в компанії по 1,75%, перестали бути мільярдерами. Статки кожного з бізнесменів Forbes тепер оцінює в $900 млн.

Боуен і Монсіз стали мільярдерами в грудні 2018 року, після того, як тютюновий гігант Altria заплатив за 35% Juul майже $13 млрд, завдяки чому вартість стартапу злетіла до $38 млрд. Це дозволило оцінити статки Боуена і Монсіза більш ніж у $1,1 млрд.

До цього компанія оцінювалася в $15 млрд. Таку оцінку Juul дозволив отримати раунд фінансування в липні 2018 року, тоді виробник електронних сигарет залучив $650 млн.

Але відтоді як у квітні ц.р. Управління з контролю якості харчових продуктів і ліків США почало розслідування захворювань, пов'язаних з курінням електронних сигарет, акції Altria втратила третину своєї вартості, а капіталізація компанії скоротилися більше ніж на $30 млрд.

В Управлінні навіть розглядають можливість повної заборони на реалізацію електронних сигарет з ароматичними добавками, – саме на такі припадає понад 80% всього обсягу продажів Juul на ринку Сполучених Штатів, і подібна заборона завдасть по бізнесу дуже серйозного удару. Минулого тижня на тлі скандалу свою посаду залишив генеральний директор компанії Кевін Бернс.

Нагадаємо, в США зафіксовано вже 18 смертей через куріння електронних сигарет, ще понад 1000 людей отримали серйозне легеневе захворювання.

Як повідомлялося, глава компанії Imperial Brands йде у відставку через обвал у продажах електронних сигарет.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті