Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Рік Перрі: «Північний потік – 2» – це загроза для всієї Європи

Рік Перрі: «Північний потік – 2» – це загроза для всієї Європи

Міністр енергетики США вважає, що Росія маніпулює постачанням свого газу в політичних цілях

Рік Перрі: «Північний потік – 2» – це загроза для всієї Європи
@SecretaryPerry

США й надалі залишаються на позиції, що будівництво російсько-німецького газопроводу «Північний потік – 2» становить загрозу для всієї Європи. Про це повідомив міністр енергетики США Рік Перрі в понеділок під час енергетичного форуму у Вільнюсі, передає Польське радіо.

Перрі наголосив, що Росія «маніпулювала постачанням газу через Польщу та Україну, завдаючи шкоди цим країнам».

Глава Міненерго США також розкритикував проект будівництва газової труби Nord Stream 2. За його словами, цю гілку спроектували, аби «проникнути в серце енергетичної безпеки Європи».

«Разом із Turkish Stream це дозволить припинити транзит газу з Росії через Україну до кінця десятиліття. «Північний потік – 2» стане великим ударом по енергетичній безпеці Європи. Це дозволить зловживання щодо європейських країн, аби змусити їх поступатися волі Москви», – зазначив міністр енергетики США.

Енергетичний форум у Вільнюсі організовано з ініціативи Ріка Перрі. Адміністрація США хоче збільшити підтримку для енергетичних проєктів у Центрально-Східній Європі.

Синхронізація енергетичних мереж країн Балтії з Західною Європою запланована на 2025 рік.

У неділю Перрі зустрівся з міністрами енергетики Литви, Латвії та Естонії. Була підписана декларація про гарантування підтримки США для захисту енергетичної інфраструктури від кібератак.

Раніше литовські спецслужби попередили, що енергетичний сектор Литви може стати ціллю російських кібератак.

Нагадаємо: напередодні Дональд Трамп заявив, що ініціатором скандальної розмови з Володимиром Зеленським 25 липня був зовсім не він, а міністр енергетики США Рік Перрі.

Пи цьому Перрі заявив, що у нього, мабуть, найширші відносини з Україною, ніж у будь-якого іншого міністра, але він ніколи не чув, щоб Джо Байдена або його сина Хантера згадували в розмовах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті