Колишній кар'єр Ахмєтова у Кривому Розі розроблятиме невідома компанія
Загальна площа родовища залізної руди складає 114 га із потенціалом видобутку – до 1,2 млн тонн на рік

Нещодавно створене ТОВ «Українська гірничовидобувна компания» (УГВК), має намір видобувати залізну руду вторинної розробки ділянки кар'єру «Північний» на Саксаганському родовищі (Кривий Ріг), який раніше розробляв Маріупольський меткомбінат ім. Ільіча (ММК), який входить до групи «Метінвест». Про це пише Бізнес Цензор.
Видобуток залізної руди планується вести відкритим способом із застосуванням вибухових робіт. Розробка кар'єру буде проводитись із застосуванням екскаваторів TEREX чи їхніх аналогів із об'ємом ковша 7 куб. м та 55-тонними автосамоскидами «БелАЗ» або їхніми аналогами.
Також планується використання додаткової техніки, зокрема екскаватор LIEBHER або аналоги із об'ємом ковша 5 куб.м та 40-тонними автосамоскидами Howo чи їх аналоги.
Загальна площа родовища складає 114 га, а запланована потужність кар'єра – до 1,2 млн тонн руди на рік.
Як повідомляють ЗМІ, кар'єр «Північний» на Саксаганському родовищі розробляло «Державне науково-виробниче підприємство (НВП) «Укрмеханобр» і виробляло аглоруду та шматкову руду. Підприємство на 80-90% забезпечувало потреби доменного цеху ММК ім. Ілліча і маже наполовину – потреби його аглофабрики у руді. «Укрмеханобр» орендував ММК ім. Ілліча з 2005 року по 7 липня 2019 року.
За даними міськвиконкому Кривого Рогу, з 1 липня 2019 року видобуток залізної руди у кар'єрі «Північний» не здійснювався.
ВАТ «УГВК» звернулося до Міністерства екології та природних ресурсів України по отримання дозволу на видобуток руди.
Однак Коаліція громадських організацій «Досить труїти Кривий Ріг» та Громадське формування з охорони громадського порядку «Екологічний патруль» у місті Дніпро спрямували до міністерства свої зауваження, вимагаючи від УГВК надати додаткові свідчення про розробку кар'єра та вплив виробничого процесу на экологию.
Як відомо, існує ТОВ «Торговий дім «Українська гірничовидобувна компанія» (ТОВ «ТД «УГВК»), створене під егідою DCH бізнесмена Ярославського. Керує нерудними активами групи, розташованими у Миколаївській, Запорізькій, Рівненській, Дніпропетровській та Житомирській областях.
У ТОВ «УГВК» заявили, що не мають відношення ані до ТД, ни к группе DCH, підтвердивши намір розробляти кар'єр.
Згідно реєстру, ТОВ «Українська гірничо-видобувна компанія» займається видобутком залізних руд, що є основною діяльністю компанії, а також видобутком інших корисних копалин.
Компанію було зареєстровано 15 квітня 2019 року. У власності фізособи-резидента Алли Семко знаходиться 100%-ва доля ТОВ «УГВК». Уставний капітал компанії – 5 млн грн.
Як повідомлялось, у липня 2016 року Мінекономрозвитку і торгівлі відмовилось продовжувати договір оренди гірничо-збагачувального комбінату «Укрмеханобр» (Кривий Ріг), який ММК орендує з 2005 року. З тих пір «Метінвест» оскаржував це рішення в судах.
У серпні 2016 року холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова також звертався до президента Петра Порошенка із заявою про спробу рейдерського захоплення гірничо-збагачувального комбінату НПП «Укрмеханобр», вказавши, що з 2005 року орендна плата за використання державним комбінатом склала 36 млн грн.
Договір про аренду комплексу «Укрмеханобра» було подписано між ФДМ та «ММК ім. Ілліча» 14 липня 2005 року строком на 5 років, а у 2010 році аренду було подовжено ще на 5 років до 2015 року, потім подовжено до квітня та до січня 2016 року. Термін дії договору оренди сплив 31 липня.
«Укрмеханбор» забезпечує 90% потреби доменного цеху ММК ім. Ілліча та 40-50% потреби його аглофабрики у руді.
ММК спеціалізується на виробництві листового прокату, залізорудного агломерату, переробного чавуна, литих та катаних слябів, безшовних та зварюваних труб та газових балонів.
Підприємтсва входять у групу «Метінвест». Основними акціонерами групи «Метінвест» є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) та група «Смарт-холдінг» Вадима Новинського (23,76%), які беруть участь в управлінні «Метінвестом» на партнерських засадах.
Раніше Mind писав, що «Метінвест» Ахметова скуповує вугільні активи колишньої групи «Донецьксталь».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].