Захворіло у світі
19,127,091
Померло у світі
715,555
Вилікувалось у світі
11,590,138
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Регіональна газова компанія вважає позитивною нову модель НКРЕКП розрахунку вартості доставки газу

Регіональна газова компанія вважає позитивною нову модель НКРЕКП розрахунку вартості доставки газу

Разом з тим, НКРЕКП не передбачила в запропонованих тарифах достатньої компенсації збитків газорозподільних компаній

Цей матеріал також доступний російською
Регіональна газова компанія вважає позитивною нову модель НКРЕКП розрахунку вартості доставки газу

Регіональна газова компанія (РГК) вважає позитивним впровадження Нацкомісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) прозорої методики розрахунку вартості доставки газу. Про це йдеться у прес-релізі РГК.. 

«Запропонована НЕКРЕКП нова модель тарифу на розподіл газу для ГРМ є більш справедливою у порівнянні  з попереднім підходом, що ґрунтувався на максимальній встановленій потужності», – йдеться у повідомленні.

Новою методикою передбачено, що оплата вартості доставки газу буде відбуватись рівними  щомісячними частинами.

Згідно з повідомленням, це зробить оплату простою і прогнозованою, а також зменшить фінансове навантаження на споживача взимку, оскільки він платитиме за доставку газу рівними частинами впродовж року.

Під час засідання комісії, голова НКРЕКП Оксана Кривенко відзначила, що формування тарифів на підставі потужності, передбачено Законом України «Про ринок природного газу». Аналогічні підходи в оплаті транспортування газу вже застосовують на ринку. За подібною методикою сформовані тарифи державного оператора газотранспортної системи «Укртрансгаз».

«Нова модель тарифоутворення дозволить завершити процес відокремлення послуги розподілу від продажу самого газу, як товару. Відповідні кроки передбачені Законом України «Про ринок природного газу» та вимогами Третього енергетичного пакету. Споживач бачитиме, скільки він платить за сам газ і за його доставку та впливатиме на свої видатки», – пише РГК. 

Рівномірні платежі споживачів впродовж року дозволять операторам ГРМ отримати ресурс необхідний для обслуговування та модернізації мереж. В свою чергу, це дозволить підвищити безпеку та безперебійність розподілу природного газу

Після затвердження тарифів співробітники операторів ГРМ зможуть розраховувати на оплату праці на рівні близько 13 500 грн на місяць, що дорівнює середній зарплаті в промисловості.

Разом з тим, НКРЕКП не передбачила в запропонованих тарифах достатньої компенсації збитків газорозподільних компаній. Лише минулого року вони отримали втрат на суму, що перевищує 4,5 млрд грн. При запропонованих темпах фінансування, збитки будуть відшкодовуватись більше 20 років.  

Нагадаємо: з 1 жовтня почав діяти  новий тариф НЕК «Укренерго» на послуги з диспетчерського управління на рівні 8,04 грн за МВт/год. Це на 10% нижче від попереднього тарифу (8,9 грн/МВт∙год), що діяв в серпні 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті