Росія планує розмістити в Криму надпотужні радари
Кремлю здається, що США підбираються до них з півдня, розмістивши на території Румунії наступальне озброєння

Перші надпотужні радіолокаційні системи «Ніобій-СВ», або, як їх називають, «мисливці за невидимками», надійдуть в Крим до кінця поточного року, повідомила російська газета «Известия» з посиланням на джерела в Міноборони РФ.
Ці станції легко виявляють не тільки звичайні літальні апарати, а й літаки-невидимки і навіть гіперзвукові і крилаті ракети. При цьому за рахунок своєї високої маневреності «Ніобій» практично невразливий. Поява таких радарів у військах серйозно посилить радіолокаційний контроль повітряного простору на південному напрямку. Це завдання стає особливо актуальним після розвалу Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, пише видання.
Зокрема, Росія вважає загрозою для себе район протиракетної оборони, створений Сполученими Штатами в Румунії та покликаний захистити Європу від «іранської загрози». В Росії вважають, що це лише легенда, щоб приховати розміщення на території Румунії наступального озброєння.
«Пускові установки систем ПРО можуть без переробок використовуватися для пусків «Томагавків», – розповів експерт. – Ці багатоцільові високоточні крилаті ракети можуть атакувати як наземні, так і надводні цілі. Їх розміщення в Румунії вигідно США зі стратегічної точки зору. Звідси вони можуть загрожувати Півдню Росії і навіть Туреччині».
Цього тижня в США була опублікована доповідь за замовленням Пентагону. У ній, зокрема, пропонується терміново розгорнути в Румунії і Болгарії сучасні системи ППО, розширити район навчань кораблів НАТО, а також надати допомогу Україні і Грузії в розвитку військового потенціалу.
«Американцям не подобається, що ми посилюємо флот і, як вони кажуть, перетворюємо Крим на фортецю, – заявив генерал-лейтенант Євген Бужинський. – Але ми маємо право укріплюватися так, як вважаємо за потрібне. Нові радари, які будуть розміщені в Криму і на півдні країни, потрібні для оборони – створення і підтримання радіолокаційного поля. І вони не стріляють. Чого не можна сказати про пускові установки так званої системи ПРО США в Румунії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].