Держстат: Споживчі ціни у вересні 2019 року виросли на 0,7%
Послуги освіти подорожчали на 9,9%, а саме: вищого - на 12,6%, середнього - на 11,6

Споживчі ціни у вересні 2019 року, в порівнянні з серпнем, виросли на 0,7%. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
З початку року зростання цін прискорилося до 3,4%, в порівнянні з 2,7% місяцем раніше. По відношенню до вересня 2018 року ціни зросли на 7,5%.
При цьому базова інфляція у вересні 2019 року, в порівнянні з серпнем, склала 1,2%, з початку року – 3,3%.

За даними Держстату, у вересні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 0,3%.
Найбільше (на 21,4%) подорожчала гречана крупа, на 2,4-0,6% зросли ціни на фрукти, молоко і молочну продукцію, масло, рибу і продукти з риби, рис, м'ясо та м'ясопродукти. У той же час на 6,3-1% подешевшали яйця, овочі, цукор.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1%, в тому числі на тютюнові вироби – на 1,8%, алкогольні напої – на 0,3%.
Одяг та взуття подорожчали на 8,7%, зокрема, взуття – на 10,4%, одяг – на 7,5%.
Зниження тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% в Держстаті пояснюють зниженням цін на природний газ на 3%. Разом з тим відбулося підвищення плати за оренду житла на 1,7%, тарифів на водопостачання і утримання будинків і прибудинкових територій – на 0,5%.

Ціни на транспорт в цілому знизились на 0,4% в основному через здешевлення автомобілів на 1,4% і транспортних послуг на 0,5%.
У той же час послуги освіти подорожчали на 9,9%, а саме: вищого – на 12,6%, середнього – на 11,6%.
Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).
Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.
Нагадаємо: реальна заробітна плата в Україні в серпні 2019 року порівняно з серпнем 2018 року зросла на 7,7%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].