Головна військова прокуратура вилучить документи щодо Іловайської трагедії з ОПУ
Вилучення відбудеться в рамках досудового розслідування за фактом ведення РФ агресивної війни проти України

Головна військова прокуратура (ГВП) Генеральної прокуратури вилучить документи в розслідуванні за фактом Іловайської трагедії. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
Прокурором отримано дозвіл слідчого судді на тимчасовий доступ і вилучення в Офісі Президента (ОПУ) документів, які стосуються обставин проведення антитерористичної операції в серпні 2014 року в районі Іловайська.
Головна військова прокуратура здійснює досудове розслідування за фактом ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки.
В указаному кримінальному провадженні досліджуються обставини Іловайської трагедії, а також причини та наслідки, за яких відбулися ці події.
«У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні буде забезпечено всебічне та неупереджене дослідження всіх обставин прийняття рішень щодо планування та проведення у серпні 2014 року бойової операції в районі міста Іловайськ», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо: заступник начальника управління народної міліції так званої «ДНР» Едуард Басурін у серпні цього року заявив, що в боях під Іловайськом брали участь танкові підрозділи «республіки», сформовані на основі трофейної української техніки.
До цього британська газета The Guardian повідомила про доповідь британської дослідницької групи Forensic Architecture про участь Росії в боях під Іловайськом в 2014 році. У групі розповіли, що використовували штучний інтелект для пришвидшення аналізу близько 2500 годин відео, яке було оприлюднене з території довкола Іловайська під час бойових дій. Однак дослідники окремо наполягли на тому, що цей інструмент допомагав у пошуку, але не замінив належної верифікації інформації за допомогою людських ресурсів.
Як повідомляє британська газета, дані про передбачувану участь російських військових в боях під Іловайськом планується використовувати при розгляді позову в Європейському суді з прав людини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].