Нафта росте на тлі переговорів між США та КНР та атаки на іранський танкер

Нафта росте на тлі переговорів між США та КНР та атаки на іранський танкер

Також на ціну вплинув натяк ОПЕК про скорочення поставок

Нафта росте на тлі переговорів між США та КНР та атаки на іранський танкер
фото www.flickr.com/photos/119408427@N08/12922643783

Ціни на нафту виросли в п'ятницю, продовживши зростання, після того, як ОПЕК натякнула на скорочення поставок, і на ринках відродився оптимізм з приводу переговорів між Сполученими Штатами і Китаєм про припинення торговельної війни. Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на Brent зросли на 2,17% до $ 60,38 за барель. Ф'ючерси на американську легку нафту WTI додали 2% до $54,62 за барель.

Нагадаємо: напередодні генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо сказав, що картель розглядає всі варіанти для підтримки балансу на ринках, в тому числі, скорочення поставок.

ОПЕК знизила прогноз зростання світового попиту на нафту в 2019 році до 0,98 мільйона барелів на добу, залишивши оцінку зростання попиту в 2020 році без змін на рівні 1,08 мільйона барелів на добу, згідно щомісячного звіту ОПЕК.

Крім ОПЕК, вплив на ринок роблять торгові переговори між Сполученими Штатами і Китаєм.

«Сполучені Штати є найбільшим світовим споживачем нафти, а Китай – найбільшим драйвером зростання попиту на нафту в річному обчисленні», – сказав Стівен Іннес, азіатсько-тихоокеанський стратег-аналітик AxiTrader.

Крім того, на ціну вплинув і вибух іранського танкеру поблизу Саудівської Аравії. За попередніми даними, вибух і пожежа на судні сталась через ракетний удар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті