Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Перший день переговорів між США та КНР приніс надію на обмежену угоду

Перший день переговорів між США та КНР приніс надію на обмежену угоду

Переговори тривали майже 7 годин, сторони налаштовані оптимістично

Перший день переговорів між США та КНР приніс надію на обмежену угоду
Дональд Трамп, Сі Цзіньпін
фото www.flickr.com/photos/158251431@N07/44733306962

Китайська та американська делегації завершили перший день торгових переговорів після понад двохмісячного мовчання. Міністр фінансів США Стівен Мнучін та торговий представник Роберт Лайхайзер провели майже семигодинну зустріч із віце-прем’єром КНР Лю Хе та іншими китайськими високопосадовцями у Вашингтоні.  Про це повідомляє Reuters.

«У нас були дуже, дуже хороші переговори з Китаєм», – заявив журналістам президент США Дональд Трамп після завершення переговорів. Він підтвердив свої плани зустрітись із Лю Хе в Білому Домі в п’ятницю,що вважається хорошим знаком.

Представник Білого дому сказав, що переговори пройшли дуже добре, «ймовірно краще, ніж очікувалось».

Видання повідомляє, що перемовники можуть погодитись  на низькорівневі угоди з таких питань як валюта і захист авторських прав, незважаючи на посилення напруги між двома країнами.

Майрон Брілліант,глава Палати з міжнародних справ, заявив, що перемовники намагаються знайти шлях до укладення великої угоди» з прогресом на доступ до ринку і  вирішення суперечок з питань інтелектуальної власності.

«Я вважаю цього тижня  існує можливість укладення валютного пакту. Я думаю, що це може призвести до того, що адміністрація США вирішить не підвищувати мита 15 жовтня», – додав він.

Трамп розпочав торгову війну з КНР, вимагаючи проведення радикальних структурних реформ, але Пекін заявив, що не хоче докорінно змінювати те, як в країні здійснюється контроль за економікою. На питання журналістів у четвер, чи погодиться він на «меншу угоду», президент не відповів і пішов.

Раніше Трамп заявляв, що не хоче укладати  обмежену угоду.

На тлі оптимізму, що переговори приведуть хоча б до часткового перемир’я, акції виросли: S & P 500 – на 0,64%, а Nasdaq – на 0,6%.

Нагадаємо: настрої навколо переговорів погіршились на початку цього тижня, коли США внесли до чорного списку 28 китайських провідних технологічних стартапів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті