Держспецзв’язку буде піддано аудиту та реформовано – Федоров

Держспецзв’язку буде піддано аудиту та реформовано – Федоров

Міністерство трансформації бере на контроль реформування ДССЗЗІ через його неефективність та можливу корумпованість

Держспецзв’язку буде піддано аудиту та реформовано – Федоров
Віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров
Фото: УНІАН

Через підозру у корумпованості Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) буде піддана аудиту найближчим часом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-прем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Коли ми почали розбиратися, як влаштовано нашу державу в цифровій сфері, найчастіше чув, що пам'ятник можна отримати за реформування Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (так званий Держспецзв'язок/ ДССЗЗІ). Якщо описати цей орган 4 словами, то це – неефективність, непрофесіоналізм, бюрократизм, корупція. Причому корупцію сміливо можна поставити на перше місце», – написав Федоров, характеризуючи Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України.

За словами міністра, у Держспецзв'язку працює до 7500 співробітників, вона має 24 територіальних органи, виконує 92 функції – від регулятора до оператора телерадіомовлення та має бюджет близько 4 млрд грн.

На думку Федорова, ДССЗЗІ «звичайно ж, закупівлі проходять за прихованою процедурою».

Федоров підкреслив, що найближчим часом у Держспецзв’язку буде проведено аудит його структури і запропоновано алгоритм реформування. «Наше міністерство буде формувати політику розвитку відповідних сфер, і ми вже сьогодні беремо на контроль весь шлях трансформації», – написав Федоров.

Він зазначив, що «крім божевільно історично сформованої корупції» даний орган «дико кошмарить проєкти, які змінюють країну».

«Прихід Держспецзв'язку в будь-який орган влади закінчується приписом зупинити роботу систем. Всі вимоги побудовано на нормативці 90-х і тому отримати КСЗІ (комплексна система захисту інформації) на такі сучасні системи/проєкти, як Прозорро, Трембіта, ehealth, mobileid займає до 2-х років, тому що часто врахувати архаїчні вимоги неможливо. Всі проєкти стикалися зі штучним завищенням вимог. Низка недавніх кібератак довели, що наявна практика створення КСЗІ є відкритою торгівлею красивими папірцями і не має нічого спільного з кібербезпекою. Тепер пекло закінчиться», – написав міністр, додавши, що «це завжди був чийсь гаманець. І його просто так не віддадуть. Пам'ятаєте, я казав про «смотрящих» за реєстрами? Так це був дитячий садок», – написав міністр.

Про те, яке враження справила презентація новоствореного міністерства цифрової трансформації, і чи є підстави для тривоги за якість комунікації громадян із державою читайте в матеріалі: Усе в одному місці: які амбіційні цілі Федоров поставив перед «Мінцифрою». І чому «цифровий міністр» боїться ЗМІ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло