Захворіло у світі
20,456,016
Померло у світі
745,600
Вилікувалось у світі
12,663,206
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Білорусь недоотримала $1,5 млрд через російський податковий маневр та брудну нафту

Білорусь недоотримала $1,5 млрд через російський податковий маневр та брудну нафту

Половину країна змогла компенсувати за рахунок нарощування експортних поставок з інших видів продукції

Білорусь недоотримала $1,5 млрд через російський податковий маневр та брудну нафту
фото www.flickr.com/photos/146602229@N02/30995108651

Білорусь через податковий маневр РФ і забруднену російську нафту недоотримала в експортній програмі близько $1,5 млрд. Про це повідомив перший заступник міністра закордонних справ Білорусі Андрій Євдоченко, передає БЕЛТА .

«За рахунок податкового маневру, недопоставок нафтопродуктів, брудної нафти ми в нашій експортній програмі недоотримали приблизно $1,5 млрд. З цієї суми 55% ми змогли компенсувати за рахунок нарощування експортних поставок з інших видів продукції. Але треба подивитися резерв, де знайти ще половину до кінця року», – сказав він.

Проблемні питання виникають і при диверсифікації експорту.

«Цього року рівно на частку 30% ми вийшли на ринках далекого зарубіжжя. У частині Росії і ринку ЄС відбувся зсув на користь РФ у зв'язку з тією ситуацією, яку ми маємо по ринку нафти і нафтопродуктів. Податковий маневр призвів до зростання частки Російської Федерації і зменшення ринку Європейського союзу за рахунок втрат по поставкам нафтопродуктів», – пояснив перший заступник міністра.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Білорусь планує позичити на зовнішніх ринках в 2020 році $1,5 млрд для часткового рефінансування виплат за зовнішнім боргом, які складуть близько $ 3,5 мільярда. В країні чекають в наступному році зниження валютних надходжень через податковий маневр в Росії і вперше за останні кілька років планує дефіцит держбюджету, який може скласти 1 млрд рублів, або 1% від ВВП.

За словами міністра фінансів, в наступному році втрати білоруської економіки від податкового маневру в Росії можуть скласти близько $400 мільйонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті