Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Ціна на газ для населення в жовтні знизилася майже на 5%

Ціна на газ для населення в жовтні знизилася майже на 5%

За статистикою, у жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон

Цей матеріал також доступний російською
Ціна на газ для населення в жовтні знизилася майже на 5%
Фото: УНІАН

Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з рівнем вересня і складе 4 272,76 грн за 1000 куб. м (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат). Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

Ціни газу на європейському ринку суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображає ринкові ціни з двомісячним відставанням. 

Таким чином, з квітня цього року ціна, за якою «Нафтогаз» продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%.

Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 грн за 1000 куб. м.) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції «Газовий запас» (4874,42 грн за 1000 куб. м).

У жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни.

При цьому якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться на його рахунок у повному обсязі.

Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника.

За статистикою, у жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.

Нагадаємо: з 1 жовтня «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для промислових споживачів на 4,9–5,6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті