Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
Прокурор, який «склепав» справу на Байдена, сам під підозрою – NYT

Прокурор, який «склепав» справу на Байдена, сам під підозрою – NYT

Костянтин Кулик був тричі звинувачений в корупції і політичній заангажованості

Прокурор, який «склепав» справу на Байдена, сам під підозрою – NYT
Костянтин Кулик
rada5.com

Український прокурор Костянтин Кулик, який склав 7-сторінкове досьє зі звинуваченням Хантера Байдена, сина екс-віце-президента Джо Байдена, в корупції, сам перебуває під підозрою, пише The New York Times.

Кулик був тричі звинувачений в корупції і в порушенні кримінальних справ за політичними мотивами проти своїх опонентів. Раніше він також визнав, що мав зв'язки з воєначальником, обвинуваченим в роботі на російські спецслужби.

Але попри це він відкрив справу про корупцію, пов'язану з роботою Хантера Байдена в правлінні української газової компанії Burisma Holdings.

Досьє Кулика не тільки дало хід справі Байдена. У цьому документі він також звинуватив американських дипломатів в приховуванні злочинів, скоєних Байденом. У досьє стверджується, що українські прокурори мають докази корупції, спрямованої на особисте збагачення Джо Байдена.

Ніщо з цього, в тому числі справа Байдена, не зашкодили кар'єрі Кулика, який залишається главою департаменту Генпрокуратури України при новому президенті Зеленському.

Як пише американське видання, той факт, що Кулик досі залишається на своїй посаді, ілюструє змішання політики та кримінального правосуддя в Україні, де розслідування зазвичай використовуються в якості політичної зброї або для захисту ділових інтересів олігархів. І поширення його досьє в Вашингтоні показує, що ця тактика проникла і в американську політику.

Генпрокуратура відмовилася уточнити, чи зберігає Кулик контроль над справою Байдена, яка в даний час піддається перевірці.

Також Кулик веде справу проти екс-глави Нацбанку Валерії Гонтревої, яка може вестися на замовлення олігарха Ігоря Коломойського, колишнього ділового партнера Зеленського. Справа випливла в переговорах з МВФ про програму допомоги Україні на суму $5 млрд. Переговори  перервалися минулого місяця на тлі побоювань з приводу впливу пана Коломойського на уряд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті