Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Зустріч в «нормандському форматі» може відбутися вже в листопаді – Пристайко

Зустріч в «нормандському форматі» може відбутися вже в листопаді – Пристайко

Водночас Україна, ЄС і НАТО уважно слідкують за масштабними військовими маневрами Росії на кордоні з Білоруссю

Зустріч в «нормандському форматі» може відбутися вже в листопаді – Пристайко
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Зустріч в «нормандському форматі» може відбутися вже у листопаді. Про це повідаючи на питання народних депутатів під час години запитань до уряду повідомив міністр закордонних справ  України Вадим Пристайко, відповідаючи на запитання народних депутатів під час години запитань до уряду, передає кореспондент Mind.

«Що стосується того, наскільки ми відчуваємо о Росія готова рухатись (до миру. – Mind), саме для того президент України Зеленський зараз намагається зробити все можливе для проведення зустрічі в Нормандському форматі. Ми сподіваємось, що наступного місяця ця зустріч відбудеться і ми з вами станемо свідками готовності просуватись на всіх чотирьох напрямках, які начертані в  мінських домовленостях», – зазначив Пристайко.

Водночас, коментуючи на прохання народних депутатів проведення масштабних військових маневрів Росією на кордоні з Білоруссю  Пристайко зауважив: «Я поділяю ваше занепокоєння. Ми так само спостерігаємо за тим що відбувається. Не тільки ми – наші партнери в НАТО, Європейському Союзі ведеться чітка робота, ведеться спостереження із супутників і розвідувальні (дії. – Mind) для того, щоб зрозуміти, яка насправді загроза, чого насправді хоче досягнути Росія, коли проводить ці маневри, скільки з баз, які побудували для проведення навчань, залишається, скільки солдат і які сили залишаються, яким чином підключається, наприклад, міністерство з надзвичайний ситуацій, військові підрозділи залізничні, Міністерство внутрішніх справ Росії, куди переміщуються і наскільки швидко і оперативно відбувається це переміщення, чи створює це загрозу для нас і на яких ділянках. Це все не залишається без аналізу, нашого».

Як писав Mind, 14 жовтня 2019 року МЗС України заявило про «останній шанс» для Росії виконати Мінські угоди. Тоді було заявлено, що Україна відведе війська тільки через тиждень після дотримання бойовиками припинення вогню.

Перед тим міністр закордонних справ Пристайко заявляв, що  «Москва шукає приводи, щоб зірвати зустріч у «нормандському форматі».

Пізніше повідомлялося, що Міноборони готує позиції на випадок розведення військ від лінії розмежування. Захист цивільного населення забезпечуватиметься представниками національної поліції та інших сил безпеки у взаємодїї з військово-цивільними адміністраціями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті