Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Рада змінила бюджет-2019 у першому читанні, передбачивши 1 млрд грн на виплату зарплати шахтарям

Рада змінила бюджет-2019 у першому читанні, передбачивши 1 млрд грн на виплату зарплати шахтарям

Цим законом корегується фінансування об’єднаних міністерств, збільшуються видатки на оборону на 1,4 млрд грн

Рада змінила бюджет-2019 у першому читанні, передбачивши 1 млрд грн на виплату зарплати шахтарям
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні, за основу  проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік»  (2283).  За таке рішення проголосували 273 народних депутати, проти – 3, утримались  – 38, не голосували  – 59, передає кореспондент Mind.

Як зазначив заступник міністра фінансів Юрій Джигир, даним законопроєктом пропонується внести зміни до бюджету на 2019 рік, більшість з яких спрямовані на те, щоб забезпечити реорганізацію міністерств.

«Низка міністерств у нас організаційно зливаються і нам треба це відобразити в бюджеті 2019 року», – уточнив чиновник.

Також цим проєктом закону збільшується фінансування на реструктуризацію вугільних шахт на 1 млрд грн. Це дозволить забезпечити вчасну виплату заробітної плати шахтарям. Збільшуються видатки на сектор національної безпеки та оборони на 1,4 млрд грн – на підняття грошового забезпечення військовослужбовцям на вирівнювання зарплат між секторами сил оборони і на доплати військовослужбовцям в зоні АТО та операції об'єднаних сил.

Збільшуються на 500 млн видатки резервного фонду для забезпечення ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відбувається перерозподіл в межах соціальних програм.

«За пропозицією Міністерства соціальної політики  певну економію по одним соціальним програмам, де сформувались невитрачені кошти через те, що зменшується контингент отримувачів, перерозподіляються кошти в межах соціального бюджету на чорнобильців – 354 млн грн та 787 млн на реабілітацію осіб з інвалідністю», – сказав заступник міністра.

Він також повідомив, що даними замінами до закону про державний бюджету на 2019 рік збільшується програма житла для внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції сумарно на 500 млн грн.

«Через низьке використання коштів за програмами підтримки АПК, їх фінансування пропонується зменшити  на 750 млн за пропозицією Міністерства економічного розвитку … Зменшуються видатки по фонду президента на 800 млн грн», – повідомив доповідач.

Він додав, що через укріплення гривні «у нас відбулось корегування як по доходній частині і економія по державному боргу. Ці суми приблизно 20 млрд грн  – зменшення доходів і зменшення видатків. Відображаються ці зміни для того, щоб збалансувати бюджет».

Крім того парламент на половину скоротив строки підготовки даного проекту закону до розгляду у другому читанні. Цю пропозицію підтримали 266 народних депутатів, проти висловились – 4, утримались – 41, не голосували -61.

Нагадаємо, як писав Mind, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону «Про державний бюджет України на 2020 рік»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті