Фонд держмайна оскаржить продаж цехів заводу «Більшовик»

Фонд держмайна оскаржить продаж цехів заводу «Більшовик»

Продаж проходив на організованих ДП «СЕТАМ» торгах всупереч діючій забороні

Фонд держмайна оскаржить продаж цехів заводу 	«Більшовик»

Фонд держмайна України (ФДМ) має намір оскаржити продаж майже 6400 квадратних метрів приміщень, які належать заводу «Більшовик» (з 2018 року – Перший київський машинобудівний завод, ПКМЗ). Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на главу ФДМ Дмитра Сенниченка.

За його словами, продаж проходив на організованих ДП «СЕТАМ» торгах всупереч діючій забороні.

«Навіщо мати аукціони і ProZorro, якщо можна взяти і просто продати майно державного підприємства, яке заборонено до продажу? Мова йде про спробу захопити майже 6,5 тис. Кв. М приміщень, що належать заводу «Більшовик». Зараз ми зробимо все, щоб зупинити ці грабіжницькі по відношенню до держави дії», – сказав Сенниченко.

За його інформацією, на торги було виставлено корпус, «який підходить під ТРЦ».

Сенниченко уточнив, що, незважаючи на накладений на все майно підприємства податковий арешт, одна з районних виконавчих служб Черкаської області «пустила з молотка частину приміщень заводу».

«Незрозуміло також, чому керівник підприємства оформив правовстановлюючі документи на «потрібну частину». Цікаво, що в той же час на іншу частину ці документи відсутні досі. Ну і, звичайно, під час електронного аукціону керівник був на лікарняному», – зазначив глава ФДМ. 

Він також повідомив, що для нього стало несподіванкою впевненість керівника держпідприємства в тому, що ФДМ не має права перевіряти його діяльність, оскільки, на його думку, це втручання в господарську діяльність.

«До речі про це він повідомив мені в офіційному листі. Так що хочу ще раз запевнити всіх, хто намагається саботувати розпочаті зміни: ми будемо зупиняти будь-які спроби розкрадання і продовжимо ламати всі корупційні схеми. Незалежно від того, на» лікарняному «ви чи ні», – додав Сенниченко.

За інформацією «СЕТАМ», на аукціонах, що відбулися 7 жовтня, були виставлені нежитлові приміщення заводу загальною площею 6400 кв.м, в тому числі два цехи – №14 і №10 – площею 2350 кв. м. і 2150 кв. м, західна прохідна (1000 кв. м) склад двигунів (474,8 кв.м.) та киснева газова станція (392,5 кв.м), що розташовані за адресою проспект Перемоги 49/2.

Лот проданий на аукціоні за 23,54 млн грн.

Нагадаємо, завод «Більшовик», який перебуває в державній власності, був заснований в 1882 році як Київський ливарний і механічний завод. В 1919-му він отримав назву Перший державний київський машзавод, а з 1922 року – «Завод «Більшовик». В 1994-му підприємство стало ВАТ «Більшовик». У 1996 році в результаті реструктуризації на базі частини структурних підрозділів заводу було створено шість юросіб – дочірніх підприємств. у 2006 році «Більшовик» отримав статус Науково-виробничого підприємства, а в травні 2018 перейменований в АТ «ПКМЗ».

В даний час завод виробляє великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної сільськогосподарської галузей у декількох цехах. Завод також здає приміщення в оренду.

Протягом п'яти останніх років заводом керує Роман Белоскурскій.  Станом на 1 липня на заводі працює 331 чоловік.

Цьогоріч у січні-червні ПКМЗ скоротив чистий дохід на 5,8% в порівнянні з таким же періодом 2018 року – до 48,8 млн грн, збиток склав 8,9 млн грн проти 10,9 млн грн роком раніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію