Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
МЕА опублікувало новий прогноз розвитку відновлювальних джерел енергії

МЕА опублікувало новий прогноз розвитку відновлювальних джерел енергії

Ключову роль у глобальних потужностях ВДЕ гратиме сонячна фотоелектрична енергетика

МЕА опублікувало новий прогноз розвитку відновлювальних джерел енергії
фото pixabay.com

Масштабне встановлення сонячних фотоелектричних систем на будинках, комерційних будівлях та промислових об’єктах має розпочатися протягом наступних п’яти років, змінивши спосіб виробництва та споживання електроенергії. Про це йдеться в останньому прогнозі Міжнародного енергетичного агентства щодо ринку відновлюваної енергії Renewables 2019.

У звіті прогнозується, що загальна потужність на основі ВДЕ у світі зросте на 50% у період між 2019 та 2024 роками.Таке збільшення на 1200 гігаватт еквівалентне нинішній загальній потужності США й обумовлене скороченням затрат і узгодженими зусиллями державних політик.

На сонячну фотогальваніку, за прогнозами, прийдеться 60% росту. Доля ВДЕ у світовому виробництві електроенергії зросте з 26% на сьогодні до 30% в 2024 році.

«Відновлювальні джерела енергії уже є другим за величиною ринком електроенергії у світі, але їх розгортання все ще потребує прискорення, якщо ми хочемо досягти довгострокових цілей у сфері клімату, якості повітря й доступу до енергії», – сказав очільник МЕА Фатіх Біроль.

У цьогорічному звіті увага зосереджена на трьох основних проблемах, які треба подолати для прискорення розгортання ВДЕ: політична й нормативна невизначеність, високі інвестиційні ризики й системна інтеграція вітрової та сонячної енергетики.

Розподілена фотогальванічна промисловість складає майже половину росту загального ринку сонячної фотогальваніки до 2024 року. Попри загальноприйняту думку, комерційне і промислове застосування, а не побутове, переважає в рості використання фотогальванічного обладнання і складатиме три чверті нових установок протягом наступних п’яти років. Це пов’язано із тим, що економія за рахунок масштабу у поєднанні з кращою узгодженістю пропозиції фотоелектричних систем і попиту на електроенергію забезпечує більш самостійного споживання та більшу економію на рахунках за електроенергію в комерційному та промисловому секторах.

Тим не менш у прогнозі зазначається, що кількість сонячних систем на дахах будинків до 2024 року збільшиться у понад два рази і складе близько 100 млн, причому цього року основними ринками на душу населення стануть Австралія, Бельгія, Каліфорнія,Нідерланди та Австрія.

«Оскільки витрати продовжують падати,у нас з’явиться все більше стимулів для прискорення розгортання сонячних фотоелектричних систем», – сказав Біроль.

Вартість виробництва електроенергії з розподілених сонячних фотоелектричних систем вже нижча роздрібних цін на електроенергію в більшості країн. МЕА прогнозує, що до 2024року ці витрати скоротяться ще на 15-35%, що зробить технологію ще привабливішою і стимулюватиме  її впровадження у всьому світі.

Також у звіті зазначається, що для стійкості росту потрібні важливі політичні та тарифні реформи. Некероване зростання може порушити роботу ринків електроенергії, підвищивши системні затрати, кинувши виклик інтеграції відновлювальних джерел енергії і скоротивши доходи мережевих операторів.

«Потенціал розподіленого фотоелектричного обладнання захоплює, але його розвиток треба добре контролювати, щоб збалансувати різні інтереси власників фотоелектричних систем, інших споживачів і розподільчих компаній, – сказав Біроль. – МЕА готове консультувати уряди країн щодо того, що потрібно для того,щоб повною мірою скористатись цією технологією, що швидко розвивається, не ставлячи під загрозу безпеку електроенергії».

Згідно з прогнозом, політична підтримка та більш ефективне регулювання може призвести до того, що до 2024 року загальна встановлена потужність фотогальванічних систем перевищить 600 ГВт, що майже вдвічі перевищить загальну потужність Японії на сьогоднішній день.

Renewables 2019 також пропонує прогнози і для інших джерел відновлюваної енергії.

У період між 2019 та 2024 роками відновлювальне тепло зросте на одну п’яту. Сектори теплоенергетики стають все більш взаємопов’язаними, оскільки відновлювальна електроенергія, яка використовується для опалення, збільшиться на понад 40%. Але в цілому потенціал відновлювального тепла залишається значної мірою недовикористаним.

Біопаливо наразі складає близько 90% відновлювальної енергії на транспорті, і його використання збільшиться на 25% протягом наступних п’яти років. У рості переважатиме Азія,особливо Китай.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті