В США чотири фарм-компанії виплатять $260 млн у зв’язку з опіоїдною кризою
Через безконтрольне вживання американцями знеболюючих на основі опіоїдів померли десятки тисяч людей

У США чотири великі компанії досягли угоди про виплату $260 млн в якості компенсації для врегулювання позовів, пов'язаних з опіоїдною кризою, передає CNN. Йдеться про фармацевтичні компанії McKesson, Cardinal Health, AmerisourceBergen і Teva Pharmaceutical.
За останні 20 років понад 400 тисяч американців померли від передозування опіоїдами. Позивачі звинувачують компанії в тому, що вони несуть за це відповідальність, оскільки не вжили достатніх заходів, щоб повідомити покупців, як легко виробляється звикання і якою може бути шкода для здоров'я.
За угодою сторін, компанія Teva Pharmaceutical також безоплатно передасть ліки субоксон на суму $25 млн. Їх використовують при лікуванні опіоїдної залежності.
«Люди в кожному куточку країни постраждали від цієї кризи. Важливо, щоб гроші справедливо розподілили між штатами, містами і округами і розумно витрачалися на боротьбу з нею», – йдеться в спільній заяві генеральних прокурорів штатів Північна Кароліна, Теннессі, Пенсільванія і Техас.
Опіоїдною кризою називають безконтрольне вживання американцями знеболюючих на основі опіоїдів і збільшення кількості смертей від передозувань. Влада звинувачує фармацевтичні компанії в агресивній рекламі таких ліків і недостатню роботу з інформування людей про виникнення залежності і побічних ефектів. Також представники деяких компаній заохочували лікарів, які виписували їх препарати.
Округи Самміт і Каяхога стали першими з понад 2700 округів-позивачів, які подали до суду на фармацевтичні компанії. У серпні ці округи домовилися про досудове врегулювання спору з ірландськими фармацевтичними компаніями Endo Pharmaceuticals і Allergan, які погодилися виплатити $15 млн компенсації. Кошти підуть на боротьбу з опіоїдною кризою.
У серпні 2019 року суд зобов'язав компанію Johnson & Johnson заплатити штату Оклахома $572 млн через опіоїдну кризу. Ізраїльська Teva Pharmaceuticals і американська Purdue Pharma теж погодилися виплатити штату $85 млн і $270 млн відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].