Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Керівництво «Укрпошти» підтримує ідею продажу частини її акцій

Керівництво «Укрпошти» підтримує ідею продажу частини її акцій

20% - 30% акцій «Укрпошти» можуть бути продані різним акціонерам, які б надали підприємству нові ресурси

Этот материал также доступен на русском
Керівництво «Укрпошти» підтримує ідею продажу частини її акцій
Генеральний директор ПАТ "Укрпошта" Ігор Смілянський
Фото: УНІАН

ПАТ «Укрпошта» може стати  першою державною компанією, частина акцій якої буде розміщена на міжнародних майданчиках . Про це повідомив генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, передає Інтерфакс-Україна.

«Олексій Гончарук – прем'єр-міністр України – розповів, що частина акцій «Укрпошти» може бути розміщена на міжнародних майданчиках, і він 100%-во правий. Більше того, я буду пишатися, якщо ми станемо першою великою державною компанією, яка це зробить», – зазначив Смілянський.

Раніше, нагадують ЗМІ, прем’єр-міністр заявив, що вважає за можливе часткову приватизацію ПАТ «Укрпошта» шляхом проведення IPO (первинного публічного розміщення акцій).

Гончарук відзначив, що в Україні існує до 10 великих підприємств із певним соціальним навантаженням, як «Укрпошта» і вони можуть бути або заборонені до приватизації, або підготовлені до виходу на іноземні майданчики для залучення системних інвесторів.

За словами Гончарука, 20% – 30% акцій «Укрпошти»  можуть бути проданими різним акціонерам, «які зайшли б зі своїми грошима, більше дешевими. Надали б цьому підприємству нові ресурси, принесли б правильну корпоративну культуру і дали б можливість посилити і прискорити його розвиток».

При цьому прем’єр-міністр підкреслив, що повний продаж таких компаній – питання дуже складне  і до нього треба підходити дуже виважено і обережно.

Крім того, повідомив Гончарук, існує також низка компаній, які, з одного боку не є дрібними і локальними, з іншого – не є стратегічними. Для їх продажу Фонд держмайна має на прозорому конкурсі відібрати радника – компанію, яка буде вести процедуру продажу і вона має бути матеріально зацікавлена у продажу активів якомога дорожче.

«До кінця року плануємо визначитися з такими компаніями», – сказав прем’єр.

Говорячи про невеликі локальні та часто збиткові підприємства Гончарук підкреслив, що чим швидше їх буде продано через майданчик «ProZorro. Аукціон» новим власникам, тим швидше там почнеться розвиток.

Нагадаємо, раніше Mind писав, що на думку міністра інфраструктури Владислава Криклія «Укрпошта» та «Укрзалізниця» можуть стати напівдержавними. Їх може бути продано, однак вирішальна акція залишиться у держави.

Також повідомлялося, що 2 жовтня 2019 року парламент ухвалив закон про зняття штучних заборон щодо приватизації державного майна. Рада визнала таким що втратив чинність закон «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті