Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
ВСУ задовольнив касацію «Укрнафти» щодо розробки Свистунківсько-Червонолуцького родовища

ВСУ задовольнив касацію «Укрнафти» щодо розробки Свистунківсько-Червонолуцького родовища

Найближчим часом Окружний адмінсуд Києва розгляне позов «Укрнафти» до Держгеонадра та ТОВ «Аркона Газ-Енергія»

ВСУ задовольнив касацію «Укрнафти» щодо розробки Свистунківсько-Червонолуцького родовища
Фото: УНІАН

Верховний Суд підтвердив право «Укрнафти» відстоювати господарський інтерес щодо Свистунківсько-Червонолуцького родовища в судовому порядку. Про це повідомляє пресс-служба ПАТ «Укрнафта».

«Протягом 3 років ПАТ «Укрнафта» безрезультатно намагалося захистити в судах своє законне право на здійснення підприємницької діяльності на Червонолуцькому родовищі (справа  №826/14653/17 за позовом ПАТ «Укрнафта» до Держгеонадра та ТОВ «Аркона Газ-Енергія»). Адміністративні суди всіх інстанцій, як за шаблоном, відмовлялися навіть розглянути позов компанії. Це була, по суті, відмова бізнесу в його конституційному праві на доступ до правосуддя… Профспілки та колектив ПАТ «Укрнафта» брали активну участь у мирних акціях протесту біля стін Вищої Ради Правосуддя, направлених на забезпечення права компанії на справедливий суд.  10 вересня 2019 року Верховний Суд нарешті задовольнив касаційну скаргу Товариства та зобов’язав суд першої інстанції розглянути позовні вимоги по суті», – йдеться в повідомленні.

Водночас, в іншій судовій справі, ініційованій Генпрокуратурою, предметом якої також були претензії правоохоронного органу до законності видачі Держгеонадра права на промислове видобування корисних копалин Свистунківсько-Червонолуцького родовища ТОВ «Аркона Газ-Енергія», Верховний Суд самоусунувся від оцінки доводів ПАТ «Укрнафта» та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

«У цій справі ПАТ «Укрнафта» було лише третьою особою на стороні Генеральної прокуратури України. Враховуючи обмежений процесуальний статус Товариства, його доводи залишилися поза увагою суду, а позовні вимоги правоохоронців – без задоволення», – сказано в повідомленні прес-служби «Укрнафти»

У жовтні 2019 року справа за позовом ПАТ «Укрнафта» з Верховного Суду надійшла до суду першої інстанції. Визначено склад суду. Таким чином, найближчим часом Окружний адміністративний суд міста Києва розпочне розгляд позовних вимог саме ПАТ «Укрнафта» до Держгеонадра та ТОВ «Аркона Газ-Енергія» з приводу видачі спецдозволу на користування надрами  Свистунківсько-Червонолуцького родовища, повідомили в «Укрнафті».

Як писав Mind 8 січня 2019 року Суд наклав арешт на компанію менеджера Порошенка з ліцензією на видобуток газу. НАБУ намагається запобігти перепродажу компанії та значним втратам держбюджету від передачі ліцензії на видобуток за безцінь.

Нагадаємо: Генеральна прокуратура у червні 2018 року подала адміністративний позов до Державної служби геології та надр із вимогою скасувати рішення про видачу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на використання Свистунківсько-Червонолуцького родовища нафти та газу в Полтавській області.

Більше про те, як отримують дозволи на родовища газу й нафти в Україні, можна дізнатися в спецматеріалі Mind «Мільйон за ліцензію: хто і як отримує дозволи на газовидобуток в Україні».

Також читайте матеріал Mind:»ГПУ намагається допомогти оточенню Порошенка зберегти контроль над газовим бізнесом – «Схеми». Генпрокуратура, розслідуючи справу щодо можливого незаконного отримання ліцензії на розробку родовища, ймовірно, діє в інтересах приватної фірми, а не держави».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті