Туск рекомендуватиме перенести Brexit на пізніше

Туск рекомендуватиме перенести Brexit на пізніше

На думку президента Європейської ради, це допоможе уникнути «жорсткого Brexit»

Туск рекомендуватиме перенести Brexit на пізніше
Дональд Туск
фото twitter.com/eucopresident

Президент Європейської ради Дональд Туск рекомендує державам – членам ЄС задовольнити прохання Великобританії та відтермінувати її вихід з Європейського Союзу (Brexit). Таке рішення дозволить уникнути неврегульованого – тобто без угоди з ЄC – Brexit. Про це він написав у Twitter.

Туск також запропонував ухвалити таке рішення за письмовою процедурою, аби не скликати екстрений саміт ЄС.

Прохання Великобританії, з яким на вимогу британського парламенту звернувся до Брюсселя британський прем'єр Борис Джонсон, передбачає відтермінування запланованого на 31 жовтня Brexit до кінця січня 2020 року. Сам Джонсон не підтримує таке звернення, тому не підписав відповідний лист до ЄС. У разі ухвалення рішення про перенесення Brexit Джонсон пригрозив проведенням нових виборів.

Як повідомлялось, британський парламент 22 жовтня відхилив запропонований Джонсоном графік прискореного розгляду законодавства про Brexit, змусивши у такий спосіб уряд вести переговори з ЄС про відтермінування виходу країни з Євросоюзу. Це рішення стало серйозною перешкодою для Джонсона на шляху до забезпечення Brexit із угодою до 31 жовтня. Раніше цього дня Палата громад у попередньому читанні вперше схвалила зміст досягнутої між Лондоном і Брюсселем угоди про Brexit. 

19 жовтня Палата громад після багатогодинних дебатів вирішила відкласти голосування щодо схвалення угоди про Brexit, після чого Джонсон відправив у Брюссель два листи. В одному він формально попросив про відстрочку Brexit, але в іншому виступив проти перенесення виходу країни з ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію