Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
ОПЕК+ розгляне більш сильне скорочення видобутку у грудні – Reuters

ОПЕК+ розгляне більш сильне скорочення видобутку у грудні – Reuters

Країни організації хочуть запобігти падінню цін на нафту

ОПЕК+ розгляне більш сильне скорочення видобутку у грудні – Reuters
фото www.flickr.com/photos/claudiosusani/8392512507

ОПЕК і нафтовидобувні країни, що беруть участь в угоді ОПЕК +, розглянуть більш сильне скорочення видобутку нафти на наступній зустрічі альянсу в грудні через побоювання про слабке зростання попиту в 2020 році. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в ОПЕК +.

Саудівська Аравія, де-факто лідер ОПЕК +, хоче акцентувати увагу на виконанні вже чинної угоди про скорочення видобутку, перед тим як приймати рішення про посилення скорочень, сказали джерела.

Члени ОПЕК Ірак і Нігерія – серед країн, які не виконують угоду в повному обсязі.

«Саудити хочуть запобігти падінню цін на нафту. Але зараз вони повинні переконатися, що такі країни, як Нігерія та Ірак, досягнуть 100% виконання угоди, як вони обіцяли», – сказало джерело в ОПЕК.

Для того, щоб утримати ціни від падіння і стабілізувати ринок Саудівська Аравія та інші виробники Перської затоки, учасники ОПЕК, перевиконують угоду. Так, Ер-Ріяд качає приблизно на 300 000 барелів нижче, ніж обумовлено угодою, забравши на себе левову частку в глобальне скорочення.

«У грудні ми вирішимо, чи потрібні додаткові скорочення в наступному році. Але зараз (судити) занадто рано, в листопаді ситуація буде більш ясна», – сказало джерело в ОПЕК.

«Звичайно, більш сильне скорочення видобутку це один з варіантів, але деякі речі повинні відбутися до цього. Решта учасників ОПЕК + не скорочуватимуть сильніше, якщо Ірак і Нігерія не дотримуватимуться угоди на 100%», сказало інше джерело.

Два джерела в ОПЕК + сказали, що в наступному місяці Технічний комітет (JTC), який моніторить дотримання угоди, може почати розглядати сценарії для посилення скорочення нафтовидобутку з видачею рекомендації для грудневої зустрічі ОПЕК + у Відні.

«Більш низький сезонний попит під час зими ... може вплинути на зниження ціни. Для заспокоєння ринку краще посилити скорочення», – сказало джерело, знайоме з ходом думок в РФ, яка є другим лідером в угоді ОПЕК +.

Ер-Ріяд турбується про прогноз попиту на 2020 рік на тлі торговельних конфліктів між США і Китаєм і їх впливу на нафтові ціни, сказали виданню два джерела, знайомі з баченням ситуації в Саудівській Аравії.

Ірак бореться з антиурядовими протестами, а Нігерії дозволили більше видобувати для розвитку нафтової галузі в країні.

Країни, що беруть участь в угоді ОПЕК + з січня домовилися скоротити видобуток нафти на 1,2 млн барелів на добу для підтримки ринку. Домовленість діє до кінця березня 2020 року.

5-6 грудня нафтовиробників зустрінуться у Відні, щоб звірити політику поведінки на нафтовому ринку.

Нагадаємо: ОПЕК і МЕА знизили прогноз попиту на нафту до мінімуму за 10 років, зріст світової торгівлі зупинився вперше з кризи 2008-09 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті