ОПЕК знизив оцінку росту попиту на нафту на 2019

ОПЕК знизив оцінку росту попиту на нафту на 2019

Оцінка на 2020 рік збережена, однак прогноз знаходиться під загрозою зниження

ОПЕК знизив оцінку росту попиту на нафту на 2019
фото www.flickr.com/photos/118746357@N03

Світове споживання нафти в 2019 році зросте на 1,1 млн барелів нафти на добу в порівнянні з 2018 роком – до 99,92 млн б д. Про це повідомляє ОПЕК в щомісячному звіті, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, оцінка зростання споживання знижена на 40 000 б/д в порівнянні з прогнозом, зробленим місяць тому, в основному через слабший, ніж очікувалося, попит низки країн в першому півріччі цього року.

Оцінка зростання попиту на 2020 рік збережена – 1,14 млн б/д, до 101,05 млн б/д.  Однак ОПЕК відзначає, що цей прогноз знаходиться під загрозою зниження через невизначеності щодо розвитку світової економіки.

Попередні дані за червень показують, що нафтові запаси країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)  виросли на 31,8 млн барелів у порівнянні з попереднім місяцем – до 2 млрд 955 млн барелів. Це на 140 млн барелів вище, ніж рік тому, і на 67 млн ​​барелів вище середнього п'ятирічного рівня. При цьому запаси нафти знизилися на 8,2 млн барелів, а запаси нафтопродуктів збільшилися на 40 млн барелів.

«В той час як прогноз щодо фундаментальних ринкових чинників здається песимістичним на решту року з урахуванням ослаблення економічного зростання, труднощів в світовій торгівлі і уповільнення зростання попиту на нафту, необхідно продовжувати пильно стежити за балансом між попитом і пропозицією і підтримувати ринкову стабільність в майбутні місяці», – підкреслюють експерти картелю.

Нагадаємо: раніше Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз попиту на нафту на 2019 рік через сповільнення світової економіки на тлі торгової війни між США та КНР. Утім в агентстві прогнозують, що різкого стрибку цін на нафту не буде.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло