Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Трамп зняв санкції проти Туреччини і оголосив про встановлення миру

Трамп зняв санкції проти Туреччини і оголосив про встановлення миру

Мир став можливими тільки завдяки США, вважає Трамп

Трамп зняв санкції проти Туреччини і оголосив про встановлення миру
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп заявив, що доручив зняти санкції проти Туреччини. Їх ввели після початку операції в Сирії проти курдів.

«Я дав вказівки міністру фінансів про зняття всіх санкцій, введених 14 жовтня як відповідь на операцію Туреччини», – сказав Трамп.

Раніше цього дня він написав у Twitter, що на кордоні Сирії і Туреччини було «успішно» створено захисну зону, і очевидно це стало приводом для пом’якшення політики стосовно Анкари.

«Великий успіх на кордоні Туреччини та Сирії. Безпечну зону створено! Перемир'я дотримано, а бойові завдання завершені. Курди в безпеці і дуже добре з нами працюють. Полонені бойовики ІДІЛ під наглядом. Я зроблю заяву об 11:00 ранку з Білого дому», – написав він.

Президент США повідомив, що уряд Туреччини поінформувало про припинення бойових дій. На його думку, перемир'я на півночі Сирії буде постійним.

Трамп назвав заслугою США перемир'я, завдяки якому курди змогли спокійно покинути кордон з Туреччиною. «Цього домоглися ми, Сполучені Штати, а не хтось ще, ніяка інша країна», – сказав глава держави. За його словами, США вдалося зберегти життя багатьох курдів.

Він повідомив, що на території Сирії залишиться невелика кількість військових – «в районах, де є нафта». «Ми будемо її захищати і вирішимо, що робити з цим в майбутньому», – сказав президент США.

Туреччина почала військову операцію «Джерело миру» в Сирії 9 жовтня. Опівночі 18 жовтня Анкара припинила операцію. Її завершили сьогодні, 23 жовтня. Однак Туреччина не має наміру повністю виходити з території Сирії. В рамках домовленостей Вашингтон пообіцяв вивести курдські формування за демаркаційну лінію в 30 км на південь від кордону Сирії з Туреччиною. Росія і Туреччина почнуть спільне патрулювання звільненої курдами території.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті