Акції Tesla підстрибнули на 21% на тлі несподіваних прибутків у ІІІ кварталі

Акції Tesla підстрибнули на 21% на тлі несподіваних прибутків у ІІІ кварталі

Автовиробник здивував інвесторів своїми успіхами

Акції Tesla підстрибнули на 21% на тлі несподіваних прибутків у ІІІ кварталі
фото www.flickr.com/photos/dream-car-tv/3892655994

Tesla здивувала інвесторів квартальними прибутками, що призвело до стрімкого росту акцій компанії. Про це повідомляє Reuters.

Акції виросли майже на 21% до $307,12.

Видання наголошує, що компанія отримала квартальний прибуток вперше з 1 березня, коли він був забезпечений рекордним поставками і скороченням витрат.

Автовиробник повідомив про збільшення залишку грошових коштів до $5,3 млрд і прибутку у $1,86 на акцію.

Чистий прибуток в липні-вересні склав $143 млн, або $0,80 у розрахунку на акцію, у порівнянні з $311 млн, або $1,82 на акцію, за аналогічний період минулого року. Без урахування разових доходів і витрат показник знизився до $1,91 на акцію з $3,02 на акцію.

Результати третього кварталу є важливою віхою для компанії і Маска, якому довелось піти у відставку з посту глави ради директорів після низки скандалів і сумнівів інвесторів,що Tesla вдасться  протистояти конкуренції з боку більш капіталізованих світових конкурентів.

Валовий прибуток автовиробника, важливий індикатор прибутку для інвесторів, перевершив очікування і в Tesla заявили, що «дуже впевнені» у перевершені нижньої межі своєї річної мети по доставці авто в світі.

Компанія заявила, що щорічно скорочувала витрати на 16%, посилаючись на підвищення операційної ефективності і скорочення виробничих і матеріальних затрат. Маск заявив, що експлуатаційні витрати були найнижчими з початку випуску Model 3.

Tesla також очікує, що грошовий потік в цілому буде позитивним, оскільки компанія вийшла на самофінансування. Це дозволить автовиробнику інвестувати в підрозділи, що спеціалізуються на стійкій енергетиці, включно із запуском третьої версії сонячної черепиці цього тижня.

Нагадаємо: раніше цього місяця Tesla  отримала офіційний дозвіл на виробництво електрокарів у Китаї.

Минулого місяця стало відомо, що Китай не стане обкладати електромобілі виробництва Tesla 10%-вим податком з продажів. Раніше від податку звільнялися тільки ті машини, які були виготовлені на території Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті