Керівник місії України в Раді Європи має бути призначений найближчим часом – Кондратюк

Керівник місії України в Раді Європи має бути призначений найближчим часом – Кондратюк

Також необхідно створити міжвідомчу ed hoc-групу високого рівня для роз’яснювальної роботи в Раді Європи щодо посилення українського питання

Керівник місії України в Раді Європи має бути призначений найближчим часом – Кондратюк
Заступник голови Верховної Ради Олена Кондратюк
Фото: УНІАН

Верховній Раді, Офісу Президента та  Міністерству закордонних справ найближчим часом треба кадрово посилити постійне представництво України в Раді Європи, призначивши керівника української місії, та створити міжвідомчу ed hoc-групу високого рівня. Про це під час засідання погоджувальної ради керівників депутатських груп і фракцій парламенту повідомила  заступник голови ВР Олена Кондратюк, передає кореспондент Mind.

«Рада Європи і ПАРЄ мають повернути собі вплив на національні парламенти та повинні здійснювати прискіпливий моніторинг та жорстко реагувати на порушення прав і свобод громадян, демократії, нівелювання принципів верховенства права тощо. На моє глибоке переконання, нам всім – Верховній Раді України, Офісу Президента та Міністерству закордонних справ – уже найближчим часом слід здійснити низку важливих заходів щодо міжнародної політики і Ради Європи і ПАРЄ. Ці заходи мали б передбачати кадрове посилення постійного представництва України в Раді Європи зокрема шляхом призначення керівника місії, нарешті, створення міжвідомчої ed hoc-групи високого рівня для координації діяльності напрацювання позицій та здійснення роз’яснювальної роботи в Раді Європи щодо посилення українського питання в цій участі, вироблення чіткої позиції і стратегії щодо участі делегації Верховної Ради України в роботі зимової сесії в ПАРЄ і організаційної координації діяльності групи «Балтік-плюс», яка дійсно солідарна з Україною і послідовно виступає на нашу підтримку», – сказала вона.

Крім того, необхідно налагодити тісну взаємодію з представниками Венеціанської комісії, яка 25 жовтня почала свою роботу в Україні для вивчення аспектів впровадження закону про забезпечення функціонування української мови, як державної.

Також вона нагадала, що у грудні відбудеться візит в Україну генерального секретаря Ради Європи пані Марії Пейчинович Бурич, який має відбутися на гідному рівні.

Нагадаємо: Українська делегація принципово не брала участь в осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка тривала з 30 вересня до до 4 жовтня через повернення до ПАРЄ російської делегації.

Нагадаємо, на літній сесії ПАРЄ ухвалила рішення про повернення повноважень російській делегації без жодних обмежень, попри порушення ними принципів Ради Європи.

Між тим двоє представників делегації Литви – член консервативної партії «Союз Вітчизни – Християнські демократи Литви» Еммануеліс Зінгеріс і ліберал Сімонас Гентвілас вирішили не відвідувати осінню сесію ПАРЄ в знак солідарності з Україною, вказано на сторінці партії в Facebook.

«Ми одностайно вирішили не відвідувати осінню сесію Асамблеї, з огляду на нехтування Росією міжнародними зобов'язаннями і подальшу демонстрацію військової агресії», – пояснив причину бойкоту Зінгеріс.

Також повідомлялося, що Великобританія закликала Раду Європи переглянути повернення Росії в ПАРЄ. Така заява була повʼязана з масовими арештами демонстрантів у Росії і порушенням прав людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті