Huawei всіх випередила за кількістю патентів, але не всі з них інноваційні

Huawei всіх випередила за кількістю патентів, але не всі з них інноваційні

Компанія робить ставку на кількість і активно залучає в свої ряди американських спеціалістів

Huawei всіх випередила за кількістю патентів, але не всі з них інноваційні
фото DR

Китайський техногігант Huawei займає перше місце за кількістю патентних заявок, проте з точки зору інноваційності запатентованих розробок компанія поступається американським конкурентам Intel і Qualcomm, повідомляє DailyComm з посиланням на дослідження токійської компанії Patent Result.

З 2005 року список компаній, які лідирують за кількістю патентних заявок, істотно змінився. Згідно з даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), тоді в першу трійку входили голландська Philips, японська Panasonic і німецька Siemens. Huawei стала швидко підніматися вгору з кінця 2000-х і останні чотири роки очолює цей рейтинг.

У 2018 році Huawei подала 5405 патентних заявок, що приблизно вдвічі більше, ніж у Mitsubishi Electric і Intel, які посіли друге і третє місця.

Разом з тим, аналіз якості зареєстрованих Huawei патентів свідчить про те, що в плані інноваційності успіхи китайської компанії значно менші.

Фахівці Patent Result оцінили якість патентів за рядом критеріїв, включаючи оригінальність, фактичне застосування технології і універсальність. Зважаючи на це, лише 21% патентів Huawei були визнані по-справжньому інноваційними, в той час як у Intel і Qualcomm частка таких заявок досягла 32% і 44% відповідно.

В останні роки Huawei активно скуповує інтелектуальну власність у інших компаній і нещодавно придбав близько 500 патентів у зарубіжних компаній, з яких приблизно половина раніше належала американським компаніям – зокрема, IBM і Yahoo.

Ще один тренд, на який звернули увагу дослідники – агресивна рекрутингова політика Huawei, спрямована на залучення в компанію талановитих кадрів з-за кордону. Американські інженери і технологічні експерти, найняті Huawei, тепер складають ядро команди, яка займається науковими дослідженнями і розробками, стверджують фахівці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло