Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Суд скасував рішення АМКУ щодо змови ОККО на ринку автогазу

Суд скасував рішення АМКУ щодо змови ОККО на ринку автогазу

Верховний суд вперше встав на бік учасників ринку в суперечці з Антимонопольним комітетом в рамках рішення по «змові» на ринку скрапленого газу

Суд скасував рішення АМКУ щодо змови ОККО на ринку автогазу
Фото: pixabay.com

Верховний Суд скасував рішення попередніх інстанцій щодо правомочність висновків Антимонопольного комітету (АМКУ) про «змову» на ринку автогазу компанією «ОККО-Контракт» та направив справу на повторний розгляд. Про це йдеться у відповідній постанові Верховного суду.

Таким чином Верховний суд вперше встав на бік учасників ринку в суперечці з Антимонопольним комітетом в рамках рішення по «змові» на ринку скрапленого газу, який, за твердженням комітету, мав місце в серпні 2017 року.

«Верховний суд прийшов до висновку, що суди попередніх інстанцій належним чином не встановили всі обставини справи і не оцінили доказів в їх сукупності, а також не надали належної оцінки відповідним аргументів підприємства», – йдеться в рішенні суду.

Колегія суддів також зазначила, що ознаки схожих дій, до яких апелює АМКУ, не можуть бути єдиним доказом наявності попередньої змови між учасниками ринку.Адже, схожі дії могли стати результатом збігу або бути продиктованими специфікою ринку автогазу.

Нагадаємо: у травні Антимонопольний комітет України оштрафував компанії WOG, ОККО і SOCAR на понад 77 млн грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку нафтопродуктів.

У серпні цього року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтримав АМКУ у справі щодо антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого вуглеводневого газу, залишивши без задоволення касаційну скаргу ТОВ «ОККО-Ритейл».

Як раніше Mind повідомляв що 21 червня 2018 року відбулося остаточне засідання АМКУ проти групи компаній «Надежда», ОККО, WOG, та ТОВ «Авантаж 7» і ТОВ «Факторінг Груп», яких звинувачено у порушенні антимонопольного законодавства шляхом схожого підвищення цін на LPG при його реалізації у роздріб у серпні 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті