Віндман: «У стенограмі розмови Трампа з Зеленським пропущені ключові місця»

Віндман: «У стенограмі розмови Трампа з Зеленським пропущені ключові місця»

Співробітник Білого дому стверджує, що в стенограму розмови були внесені правки

Віндман: «У стенограмі розмови Трампа з Зеленським пропущені ключові місця»
nytimes.com

Підполковник Александр С. Віндман, співробітник Ради національної безпеки (РНБ) адміністрації президента США та головний експерт Білого дому з питань України у вівторок дав свідчення в Білому домі щодо розслідування імпічменту президента Трампа.

Віндман, який раніше був свідком телефонної розмови президента Трампа з президентом України Володимиром Зеленським у липні ц.р., засвідчив, що на даний момент в стенограмі запису розмови відсутні ключові слова і фрази, пише The New York Times з посиланням на три джерела.

Упущені слова, зазначив полковник Віндман, включали твердження Трампа про те, що існували записи сина Джо Байдена, на яких обговорюється корупція в Україні, також Трамп нібито стверджував, що Джо Байден рекомендував звільнити Віктора Шокіна з поста генерального прокурора України, також зникла чітка згадка президента України Зеленського про Burisma Holdings, енергетичну компанію, правління якої найняло на роботу сина Джо Байдена – Хантера.

«Генеральний прокурор України, сказав Зеленський, розгляне ситуацію, зокрема, компанію, про яку ви (Трамп – ред.) згадували в цьому питанні», – наводить упущену цитату Віндман.

Полковник, який з'явився на Капітолійському пагорбі, одягнений у синю армійську форму та військову медаль, розповів слідчим справи імпічменту в Білому домі, що він намагався реконструювати стенограму, зроблену працівниками Білого дому, і додати в неї упущені моменти. Однак, за його словами, ці кілька виправлень не були внесені.

Віндман стверджує, що ці кроки з боку чиновників Білого дому мали на меті приховати в розмові найбільш суперечливі аспекти.

Тим часом демократи оприлюднили плани щодо більш публічної фази процесу імпічменту. Вони планують проголосувати в четвер, щоб змусити Комітет з питань розвідки провести громадські слухання та підготувати для Комітету судових органів звіт, який дозволить перевести імпічмент в судову площину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло