Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
BMW, Daimler, Opel і Porsche пришвидшують перехід на електромобілі – DW

BMW, Daimler, Opel і Porsche пришвидшують перехід на електромобілі – DW

Німецькі виробники вважають за краще не згортати двигуни внутрішнього згорання, а виготовляти гібриди

BMW, Daimler, Opel і Porsche пришвидшують перехід на електромобілі – DW
фото DR

Німецький автопром прискорює, Німецькі автокомпанії BMW, Daimler, Opel і Porsche прискорюють перехід на гібриди і електромобілі, повідомили директори цих компаній на конференції Handelsblatt Auto-Gipfel 2019 у Штутгарті, передає FinMarket.

За словами президента Об'єднання німецької автопромисловості (VDA) Бернхарда Маттеса, поки на інших континентах можуть робити ставку на інші технології (наприклад, водень, як у Японії і Південній Кореї), Європа свій вибір зробила, оскільки створення інфраструктури одночасно для кількох видів альтернативних двигунів фінансово нереальне.

«І політики, і бізнес прийняли для себе рішення: ми це зробимо», – підкреслив новий голова правління Daimler і глава підрозділу Mercedes-Benz Cars Ола Калленіус.

Сам він, за його словами, вже пересів в плагін-гібрид і дуже швидко звик, приїжджаючи з роботи додому, підключати його до розетки. До 2030 року як мінімум в кожному другому новому легковому Mercedes буде працювати електричний мотор – або разом з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), або самостійно.

Новий глава BMW Олівер Ципсе нагадав присутнім, що BMW вже зараз є європейським лідером за продажами гібридів і електромобілів.

Головною проблемою електрокарів Ципсе назвав надто високу ціну (навіть з урахуванням знижки в 4 тисячі євро в рамках програми уряду ФРН щодо стимулювання електромобільності).

У 2021 року чверть всіх нових автомобілів BMW буде оснащена електродвигуном, повідомив він, в 2025 році – третина, в 2030 році – половина.

Глава Opel Міхаель Лошеллер зазначив, що з 2024 року будь-яку модель Opel можна буде придбати або як гібрид, або з електродвигуном. Для цього вже в 2020 році Opel налагодить випуск електричних версій чотирьох моделей, в 2021 році – ще чотирьох.

Схожим шляхом – одночасно на одних і тих же конвеєрах випускати автомобілі з бензиновими, гібридними і електричними двигунами, щоб мати можливість гнучко реагувати на зміни попиту – пішла і компанія Porsche. До 2022 року компанія вкладе в прискорений рух в цьому напрямку 6 млрд євро. В 2025 році приблизно половина продукції Porsche, а це спортивні машини і автомобілі преміум-класу, буде оснащуватися гібридними або електродвигунами.

Porsche вважає своїм обов'язком внести вклад в захист глобального клімату, підкреслив гендиректор Олівер Блюме. На автомобільний транспорт припадає чималий відсоток парникових газів, тому галузь, за його словами, «повинна стати частиною вирішення проблеми».

А концерн Volkswagen збирається надалі на деяких підприємствах випускати тільки електромобілі, оскільки він поставив перед собою мету в 2028 року продати по всьому світу 22 млн електрокарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті