Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Підприємці зможуть використовувати приватні програмні РРО – Підласа

Підприємці зможуть використовувати приватні програмні РРО – Підласа

Окрім того, готується законопроєкт щодо розширення ліімітів для груп ФОП

Підприємці зможуть  використовувати приватні програмні РРО – Підласа
Роксолана Підласа
Фото: УНІАН

Підприємці зможуть  використовувати приватні програмні РРО. Про це розповіла народна депутатка Роксолана Підласа у інтерв'ю Ліга. Фінанси.

«Державні структури продукують різні електронні сервіси: у тієї ж податкової є кабінет платника податків etc. До того ж, ніхто не зобов’язує підприємців користуватися тільки державною програмою, можна використовувати приватні програмні РРО. Можу привести приклад з подачею звітності – це можна зробити через електронний кабінет ДПС, а можна – через більш зручні сторонні сервіси, необов’язково платні», – розповіла Підласа.

Також вона повідомила, що у пілотному проекті Державної податкової служби беруть участь вісім компаній,

«Податкова має обрати одну з розробок, наскільки я розумію, це буде найбільш універсальний продукт, який стовідсотково буде безкоштовним», – відмітила нардепка.

Підласа також прокоментувала побоювання підприємців, що новітні РРО коштуватимуть їм ледь не 50 000-70 000 грн.

«50 000-70 000 грн – точно ні. Можливо, там буде певна плата за обслуговування, але судячи з того, що ми чуємо від голови Податкової, йдеться про символічну суму. Думаю, близько 1000 грн. Навіть для ФОПа першої групи з оборотом у 300 000 гривень це не надто великі гроші», – зауважила вона.

Також нардепка розповіла як РРО допоможе відслідковувати контрабанду.

«По-перше, будемо сподіватися, що незабаром на митниці ми будемо бачити певний прогрес, по-друге, навіть якщо в нас на кордоні зберігається діра, завдяки РРО держава може відслідкувати шлях, яким усередині країни рухається контрабандний товар – врешті-решт він досягне точки, де його неможливо буде продати без фіскального чеку. Зараз ми маємо ситуацію, коли величезні партії товарів заходять в Україну «в чорну», продаються тут без жодної фіскалізації, потрапляючи в результаті до кінцевого споживача – і на жодному з цих етапів держава не отримує ані копійки податків», – сказала Підласа.

Окрім того, Підласа розповіла, що готується законопроєкт щодо розширення ліімітів для груп ФОП.

«Цілком поширена практика, коли ФОП торгує «по-білому» допоки не досягне ліміту своєї групи, а потім переходить виключно на готівку, фактично працюючи в чорну і приховуючи свої справжні обороти. Ми розуміємо, у чому тут проблема й не збираємося оголошувати війну малим підприємцям – тому готуємо законопроект щодо розширення ліміту для першої групи ФОП з 300 000 грн до 1 млн грн, для другої групи – до 5 млн грн, для третьої групи – до 10 млн грн», – розповіла вона.

За її словами, можливо, що ліміти будуть підвищення до кінця року. В той же час, мораторій на перевірки малого-середнього бізнесу не заважатиме фіскалізації. Також депутатка підкреслила, що ніяких масових перевірок ФОП поки не планується.

Нагадаємо: нещодавно міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Мілованов запропонував відмінити ЄСВ та максимально знизити податок на дохід фізичної особи.

19 жовтня закони щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій ФОПами та щодо кешбеку обуло офіційно опубліковано в газеті «Голос України» . 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті