Рада повернула на доопрацювання законопроєкт щодо недопущення зростання цін на природний газ

Рада повернула на доопрацювання законопроєкт щодо недопущення зростання цін на природний газ

В НКРЕКП нагадали, що повноваження забезпечення проведення цінової політики надані Кабінету Міністрів

Рада повернула на доопрацювання законопроєкт щодо недопущення зростання цін на природний газ
Фото: УНІАН

Парламент відмовився ухвалювати законопроєкт «Про внесення змін до закону України «Про ринок природного газу» щодо впорядкування ціноутворення та недопущення підвищення цін і тарифів на природний газ» (1122)  і повернув його суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.  Про це повідомляє кореспондент Mind.

За ухвалення рішення про повернення його на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи проголосували -264, проти – 1, утрималось – 26 Не голосували – 98.

Як зазначив голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, комітет розглянув даний законопроєкт і вирішив рекомендувати Верховній Раді відхилити його через низку зауважень щодо визначення ціни на природний газ по запропонованій законопроєктом формулі.

«Головне науково-експертне управління, поділяючи в цілому ідею щодо необхідності кардинального впорядкування ціноутворення у сфері постачання природного газу, одночасно не може підтримати вирішення цього питання у запропонований законопроєктом спосіб. Крім того, комітет отримав висновки по законопроєкту від НКРЕКП… яке відмічає, що відповідно до діючого законодавства повноваження щодо забезпечення проведення цінової політики надані Кабміну. Таким чином прийняття проєкту закону суперечить вимогам чинного законодавства та є недоцільним», – зазначив депутат.

Варто додати, що в цілому за ухвалення даного проєкту закону у першому читанні проголосували 90 депутатів, проти – 7, утримались – 177, не голосували – 115.

Раніше Mind писав, що ціна газу для населення за останні сім місяців зменшилась на 35%. При тому електроенергія на оптових ринках подешевшала за останні два місяці на 20 копійок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію