Facebook подала до суду на ізраїльську NSO Group через стеження за користувачами

Facebook подала до суду на ізраїльську NSO Group через стеження за користувачами

Компанія могла діяти в інтересах певних держав для стеження за опозиціонерами

Facebook подала до суду на ізраїльську NSO Group через стеження за користувачами
фото pixabay.com

Адміністрація месенджера WhatsApp і його власник Facebook подали до суду штату Каліфорнія позов до ізраїльської технокомпанії NSO Group та її материнської компанії Q Cyber Technologies. Месенджер звинувачує ізраїльську фірму в хакерській атаці проти 1400 користувачів з метою стеження за ними і отримання доступу до листування, передаж Коммерсант.

WhatsApp вважає, що метою атаки стали правозахисники, адвокати та опозиційні діячі з кількох країн, в тому числі Мексики, Бахрейну та ОАЕ. Крім того, в позові йдеться, що серед клієнтів NSO Group є державні структури з Бахрейну, Мексики й ОАЕ.

У зв'язку з цим деякі ЗМІ припускають, що NSO Group могла діяти на замовлення влади низки країн, які таким чином намагалися стежити за правозахисниками та опозиціонерами.

У своєму позові WhatsApp і Facebook просять суд визнати відповідачів винними в порушенні американського закону «Про комп'ютерне шахрайство і зловживання», заборонити їм працювати з будь-якими платформами WhatsApp і Facebook, а також винести покарання, передбачене за порушення даного закону та сплатити компенсацію. Сума компенсації в позові не вказана.

Раніше Google попередила про нову вразливість, яка зачепила сотні мільйонів смартфонів, що працюють на Android. Цю вразливість використовують наймані хакери з Ізраїлю для стеження, зазначила компанія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію